Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Serwery VPS – poznaj różne ich rodzaje

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Serwer VPS to rozwiązanie pośrednie między hostingiem współdzielonym a serwerem dedykowanym. VPS warto wziąć pod uwagę przy szybko rosnących projektach. Należy jednak wiedzieć, że dostawcy proponują różne typy serwera VPS.

Niezawodny hosting ma duże znaczenie dla bezproblemowego i płynnego działania stron internetowych oraz usług online. Należy kłaść na to duży nacisk. Każda awaria i przestój w funkcjonowaniu serwisu to utrata użytkowników, a nierzadko również klientów i po prostu pieniędzy. Szukając dobrego rozwiązania dla projektu internetowego, warto wziąć pod uwagę serwer VPS. 

Czym jest serwer VPS?

VPS to skrót od angielskiego wyrażenia Virtual Private Server oznaczający po prostu wirtualny serwer prywatny. Co się za tym kryje? W przypadku VPS fizyczny serwer jest dzielony na kilka serwerów wirtualnych. Odbywa się to w taki sposób, że dostawca instaluje na fizycznej maszynie bazowy system oraz oprogramowanie do wirtualizacji. Wybierając serwer VPS, otrzymujemy do dyspozycji część serwera fizycznego i odpowiednie zasoby. Wszystkie VPS są od siebie odizolowane, a ich działanie nie wpływa na siebie wzajemnie. Taki serwer wirtualny zapewnia dużą niezawodność i niezależność. Można zainstalować własny system operacyjny i własne oprogramowanie. Gdy zajdzie taka potrzeba, dostawca może nam w każdej chwili zwiększyć zasoby serwera. Sprawdźmy teraz, jakie typy serwerów VPS mamy do wyboru.

Serwer VPS Root

Serwer VPS Root umożliwia korzystanie z konta root, czyli z domyślnego konta administratora. Możemy tutaj łatwo zarządzać całym systemem, a także dodawać nowych użytkowników o różnych uprawnieniach. W takiej opcji sami zarządzamy serwerem VPS, możemy dobrać różne funkcje do naszych potrzeb. Możliwości ustawień są naprawdę duże.

Serwer VPS Managed

Serwer VPS typu Managed to rozwiązanie przede wszystkim wygodne. Wszystko dlatego, że zarządzanie serwerem przekazujemy administratorom dostawcy VPS. W ten sposób otrzymujemy profesjonalne wsparcie specjalistów, którzy konfigurują maszynę zgodnie z naszymi zaleceniami, a do tego przeprowadzają prace serwisowe. Ponadto zapewniany jest całodobowy monitoring działania serwera VPS Managed i wszystkich usług.

Serwer VPS KVM

Serwer VPS KVM korzysta z bardzo popularnej technologii pełnej wirtualizacji. KVM (Kernel-based Virtual Machine) to moduł jądra pozwalający na sprzętową akcelerację wirtualizacji w procesorze. Duża popularność KVM wynika z prostoty architektury i prostej instalacji, wysokiej izolacji i tym samym wysokiego bezpieczeństwa serwera oraz wysokiej wydajności. Serwer VPS KVM umożliwia uruchomienie dowolnego systemu operacyjnego bez żadnych ograniczeń na wirtualnej maszynie, emulowany jest cały wirtualny komputer.

Serwer VPS to rozwiązanie wydajne, bezpieczne i zapewniające dużą swobodę konfiguracji. Dzięki takiemu serwerowi nawet wymagający projekt internetowy będzie funkcjonował płynnie i stabilnie. Do tego szeroka paleta typów VPS pozwala łatwo dobrać właściwy serwer do naszych potrzeb.

Więcej na temat serwerów dowiesz się na stronie Domeny.pl.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).