Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Za darmo. Przyszłość najbardziej radykalnej z cen

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Patronat Mentora.pl! Na tym, co za darmo, możesz nieźle zarobić. Najnowsza książka autora głośnego Długiego ogona.

Chińskie podróbki markowych ubrań poprawiają wyniki sprzedaży w salonach Diora.

To, że ludzie ściągają z sieci pirackie pliki mp3, nie szkodzi muzykom, ale jest dla nich jak najbardziej korzystne.

Udostępnienie za darmo w internecie książki bestsellerowego autora, zwiększyło jej sprzedaż w księgarniach.

Uwaga! Konkurs: mamy 15 książek do rozdania całkowicie Za darmo!

Aby zdobyć Swój egzemplarz, napisz komentarz na tej stronie, w którym przedstawisz Siebie i Swój biznes. Wygrywa 15 osób, które zaprezentują się profesjonalnie i najciekawiej wg subiektywnej oceny redakcji:

  • Michał Toczyski, Koordynator Platinum Group i Mentora.pl
  • Hubert Zawrzykraj, Redaktor Naczelny Aktywa.biz
  • Bartłomiej Guzik, Business Coach

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 10 czerwca 2011 o godzinie 20:00. Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wynikach na podane adresy e-mailowe.

Jak jest to możliwe, wyjaśnia Chris Anderson, autora bestsellerowego Długiego ogona. Nie tylko wyjaśnia – wprost radzi, jak zarobić na darmowych produktach, podpowiadając m.in. 50 konkretnych biznesowych modeli opartych na „za darmo”.

Gdy w 2007 roku grupa Radiohead opublikowała za darmo w Internecie swój album In Rainbows, uznano to wydarzenie za punkt zwrotny w dziejach nie tylko kultury, ale przede wszystkim biznesu. Muzycy zrobili to samo, co King Gillette, który zbudował przemysłowe imperium, rozdając za darmo maszynki do golenia z wymiennymi ostrzami. Dziś Google daje zaś swoim użytkownikom za darmo wszystko, a firma i tak zarabia krocie.

Za darmo to zaskakujący i prowokujący podręcznik nowego modelu biznesu i marketingu.

Chris Anderson jest redaktorem naczelnym kultowego miesięcznika „Wired” i autorem głośnej książki Długi ogon (2006; wyd. pol. 2008). Posiadacz dyplomu z fizyki. Karierę dziennikarską rozpoczynał w „Nature”, był też redaktorem „The Economist”. W 2007 założył GeekDad – parentingowy blog dla czytelników „Wired”. Zarówno Długi ogon, jak i Za darmo, to książki, które wzbudziły wiele dyskusji na całym świecie i szybko znalazły się na szczytach list bestsellerów.  

Za darmo. Przyszłość najbardziej radykalnej z cen

tyt. oryg. Free. The Future of a Radical Price
tłum. Magdalena Niemczuk-Kobosko
data premiery: 30 maja 2011
seria: Punkty Przełomowe

Portret użytkownika Małgorzata

Moją misją i pasją jest pomaganie kobietom, które chcą skutecznie łączyć biznes i macierzyństwo.

Pomagam kobietom, które szukają praktycznych sposobów i narzędzi na łączenie biznesu z wychowywaniem dzieci.

Pomogę Ci jeśli jesteś kobietą, która chce więcej od życia niż tylko siedzenie z dzieckiem, wychowywanie go, zmienianie pieluch, karmienie, przewijanie.

Jeśli jesteś kobietą, dla której dzieci są bardzo ważne, równie ważne jak rozwój Twojej firmy - dobrze trafiłaś.

Pomogę Ci:
byś uwierzyła, że możesz kreować swoje życie tak jak chcesz
byś czuła się wolna i niezależna pomimo ogromu obowiązków, które wynikają z pełnienia roli mamy i szefowej równocześnie
byś doceniała Siebie - i to co robisz jako matka, żona, pani domu i szefowa
byś szanowała swoją pracę
byś była niezależna finansowo na tyle, byś mogła wspierać rozwój swoich dzieci i swój ale nie kosztem kolejnych wyrzeczeń
w byciu skuteczną i efektywną mamą godzącą pracę z wychowywaniem dzieci
w wypracowaniu systemu - skutecznego planu organizacji każdego dnia

w efektywnym wykorzystaniu czasu i swojej energii
pokażę w jaki sposób możesz być bardziej konsekwentna, systematyczna - i szybciej osiągać swoje cele. Tak byś nie musiała odpuszczać w żadnej sferze życia, ani zawodowej ani "maminej".

pokażę Ci jak możesz żegnać zmęczenie, zniechęcenie i skutecznie realizować swoje cele

Dlaczego pomaganie Tobie jest dla mnie takie ważne?

Z kilku powodów.
Też jestem kobietą, tez prowadzę firmę i też jestem mamą (niedługo podwójną)

Bo jestem młodą mamą, która chce wychować swoje dzieci na szczęśliwych ludzi

nie rezygnując jednak ze swojego rozwoju zawodowego.

Jeżeli moja misja jest Tobie bliska dołącz do mnie.

Portret użytkownika Mirosław Piątkowski

Mam 57 lat i raczkuję w e-biznesie, podglądam co inni robią, biorę co dają za darmo i się uczę. Czego się nauczę staram się przekazać dalej, w myśl zasady " im więcej dajesz tym więcej dostajesz". Bardzo chciałbym ta książkę, ale jak jej nie wygram to może sobie ją kupię.
Chcę założyć X+ Dodatnia Siła Klub, gdzie można zarabiać, uczyć się i pomagać innym.

Portret użytkownika Przemysław Pufal

Krótko i na temat.
Od niedawna prowadzę firmę wydawniczo - szkoleniową. Posiadam swój własny sklep internetowy, gdzie sprzedaję ebooki, a niedługo będzie możliwość sprzedaży audiobooków i plików video. Wtedy też zamierzam zdynamizować rozwój programu partnerskiego. W planach mam również uruchomienie platformy e-learningowej. Tak więc skupiam się na sprzedaży produktów informacyjnych, również mojego autorstwa.

Portret użytkownika Piotr

Witaj, na początek krótko o mnie: jestem grafikiem, który chciałby zarabiać na swojej pasji. Od 1,5 roku szukam dobrego e-biznesu dla siebie i nareszcie udało mi się wymyślić coś co w Polsce jest mało komu znane a w tej formie wręcz nie spotykane. Realizacja projektu trwa więc nie mogę wdawać się w szczegóły ale wszelka literatura na temat marketingu na pewno się przyda a może i Ty osobiście chciałbyś mi pomóc? Jak tak to zapraszam do dialogu poprzez maila. Pozdrawiam Cię serdecznie Piotrek

Portret użytkownika Antoni Tuzel

Witam.
Koncepcja mojego biznesu zakłada 'zarabianie' na produktach cyfrowych bez konieczności zakładania działalności. Dzielę się tą wiedzą oraz moją pasją jaką jest komunikacja wizualna na stronie internetowej, którą sam złożyłem od podstaw mając blade pojęcie o programowaniu i kodowaniu html i php.
Moje ponad 10-letnie doświadczenie na rynku reklamy zaaowocowało tym, iż wiedziałem w myślach jak będzie wyglądać ta strona zarówno od strony graficznej jak i webusability. Co kiedy ma się dziać i dlaczego.
Najlepsze jest to, że cała zdobyta przeze mnie wiedza i powstałe pomysły pojawiły się z przeczesywania bezkresnych obszarów sieci. Wiem też, że istnieje jeszcze wiele 'lądów do odkrycia' i to sprawia mi największą frajdę.

Portret użytkownika Joanna

Jestem architektką (kobieta - architekt, jak w znanym dowcipie ani to świnka ani morska) Przez pierwsze lata działalności sądziłam, że jedynym moim problemem jest zbudowanie i podtrzymanie autorytetu w męskim środowisku budowlańców oraz wszelkich rzemieślników i wykonawców. Świat się jednak zmienia i zaskakują nas ciągle nowe wyzwania. Nigdy nie sądziłam, że powstanie problem dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Ja jestem od pomagania ludziom w tym, z czym sobie sami nie radzą. Po to nieustannie zdobywam nową wiedzę, po to wyciągam wnioski z przebytych doświadczeń, żeby wiedzieć o czym mówię. Jestem przecież przewodnikiem - nie mogę się gubić. Jak coś wiem to rozpowszechniam. Przewodnik pełni przecież też rolę edukacyjną. Im ludzie są bardziej świadomi - tym lepsze decyzje podejmują. Tak ja to pojmowałam, ale okazuje się, że nie jest to akceptowane. "to nieprofesjonalnie" mówią koledzy - "czy adwokat udziela porad za darmo? - nikt by go nie słuchał" "psujesz rynek" - mówią inni -"nasza wiedza to nasz kapitał - a to musi się przekładać na pieniądze" No i rzeczywiście - jak robię coś za darmo - nikt tego nie szanuje, a koledzy po fachu mają pretensje.
Czy zatem można w moim zawodzie rozdawać za darmo, nie tracąc autorytetu i znajomych? A jeszcze zarobić na tym coś więcej niż wyższą świadomość potencjalnych klientów? Po dwudziestu latach pracy muszę zweryfikować swoje myślenie. Przyznam, że to bardzo inspirujące.
pozdrawiam serdecznie wszystkie "otwarte głowy"
Joanna

Portret użytkownika Andrzej Pęczak

Witaj Michale, Hubercie i Bratku ;)

To co mnie kręci, bawi, fascynuje jest najlepszym opisem tego, kim jestem.
Wyszukane, oryginalne, designerskie produkty... marketing partyzancki i wszystko to, co pozytywnie wyróżnia się w natłoku powtarzalnych produktów i ludzi...
Jestem także zaprzeczeniem tego, co mówi Rafał Agnieszczak, że e-biznes jest dla ludzi młodych..
nie mam 30 lat ;) a e-biznes to moja codzienność... nałóg...

Nie zawsze to, czym zajmuje się w biznesie jest tym, co lubię robić na co dzień... lecz to cel do którego dążę,

Mój a raczej nasz wspólny z żoną, rodzinny biznes powstał z potrzeby chwili i nadarzających się możliwości...
Pierwszy z nich to prowadzenie szkoleń z e-biznesu, jak dotąd w ramach projektów unijnych...

To, czym obecnie się zajmuje jest niezbędnym elementem e-commerce - logistyka, a dokładniej przesyłki kurierskie w cenach dostępnych dla każdego: KURIERA.PL
Zapraszam :)

Innym biznesem który prowadzimy z całkiem dobrym skutkiem to sprzedaż wyszukanych, nowych, markowych produktów w niezaprzeczalnie korzystnych cenach...
Czy można kupić nową drukarkę HP w cenie brutto niższej niż cena zakupu netto u dystrybutora?
Można - zapraszam na stronę: SERIA-LIMITOWANA.PL

Ale o tym, co najbardziej mnie kręci i o tym, co jeszcze chcę fajnego zrobić w życiu przeczytasz m.in. na mojej stronie na Facebooku...

Pozdrawiam i życzę wyłącznie pozytywnych emocji

Andrzej Pęczak
Możesz więcej...
facebook.com/andrzej.peczak

Portret użytkownika Grażyna Dobromilska

Witajcie

Od 1994 roku zajmowałam się poligrafią i działalnością wydawniczą, ale na rzecz samorządu miejscowego, czyli wydawaniem publikacji o walorach regionu. Zajmowało to bardzo dużo czasu, wkładałam w to mnóstwo pracy, ale nie przynosiło mi to satysfakcjonujących dochodów.

Doszłam w 2007 roku do wniosku, że wolę się skupić na wydawaniu książek o rozwoju osobistym i w tym celu stworzyłam księgarnię internetową http://psychologiasukcesu.com/ i ofertę dla autorów Promocja Zrealizuj Marzenie, czyli zaproponowałam naprawdę niskie koszty przygotowania książki do druku.
Jednak "poległam" na sprzedaży, ponieważ aktywność moja na profilach społecznościowych nie przynosiła zainteresowania zakupem książek i w tej sytuacji trudno mi proponować autorom wydawanie książek wyłącznie niekomercyjne dla zaspokojenia ich marzeń, ale bez możliwości nawet nie zarabiania na książce, ale choćby zwrotu kosztów.
Gdy nawiązałam kontakt z autorami sprzedającymi z sukcesem swoje książki, okazało się, że jednak wydawnictwa, z którymi oni nawiązali współpracę wcale nie robią wiele w zakresie marketingu, a sukces sprzedaży bierze się z ich własnej aktywności w środowiskach, w których przebywają ich potencjalni klienci.

Więc obecnie mam dylemat, na ile autor miałby się angażować w marketing. A na na ile ja jestem odpowiedzialna za sprzedaż, będąc aktywną na portalach społecznościowych i nawiązując kontakty z redakcjami czasopism. I przyznam, że to zablokowało moje poczynania w zakresie proponowania swojej naprawdę atrakcyjnej oferty wydawniczej http://madgraf.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=2&Itemid=10

A kolejny obszar, który rozwijam, to edukacja na temat osiągania harmonii w życiu, dochodzenia do etapu czerpania w sposób naturalny z pełni swojego potencjału i bycia osobą postrzeganą jako "charyzmatyczna" : )
W tym celu stworzyłam bloga dla kobiet w wieku ok. 25-50 lat, które prowadzą działalność gospodarczą i potrzebuję stania się taką kobietą "charyzmatyczną". Nawet mimo dramatycznych wydarzeń, które mogły się przytrafić w życiu. Oparłam tę ścieżkę rozwoju, zmian na własnej osobistej historii. Oczywiście, jeśli startuje się z pułapu, w którym ma się wiele problemów w kontaktach społecznych, to wymaga to więcej pracy. Jeśli problemy są niewielkie, sukces osiąga się szybko.
O idei działalności piszę w blogu http://blog.psychologiasukcesu.com/idea-bloga

Pozdrawiam serdecznie, Grażyna

Portret użytkownika Tomek

Od 10 lat zarabiam dostarczając moim klientom bezpłatne oprogramowanie (dostępne na wolnych licencjach). Klienci oszczędzają tysiące i dziesiątki tysięcy złotych na oprogramowaniu, ja zarabiam na instalacji i konfiguracji, aktualizacji oraz wsparciu technicznym.
Firmy moich klientów rozwijają się, a ja staram się by dostarczone im rozwiązania były skalowalne, by nadążały za ich rozwojem i potrzebami. Staram się by nie czuli ograniczeń w zakresie IT, często dostają więcej niż mogą wykorzystać. Ale z czasem dojrzewają do tego co mają i korzystają.
Klienci mogliby sami sobie pobrać i zainstalować oprogramowanie, ale wolą zapłacić mi, niż samemu się tym zajmować - oni zarabiają w tym czasie większe pieniądze, niż płacą mi za działanie infrastruktury IT.

Portret użytkownika Maciej Cieśla

Witam,

Zajmuję się kreatywnymi inwestycjami w nieruchomości.

Również prowadzę bloga eksperckiego na temat nieruchomości
na który serdecznie zapraszam: http://cieslamaciej.pl

E-biznes i szkolenia nie są mi obce.

Pomagam ludziom, którzy chcą zacząć przedsiębiorcze życie
od biznesu internetowego.

Strona mentora.pl - bardzo fajna, ciekawe info na newsletterze.

pozdrawiam ciepło, Maciej Cieśla

Portret użytkownika Marcin Pawelec

Witam,

Szukam TEGO sposobu na zarabianie na darmowych produktach od dawna. Jestem już temu bliski a szansa otrzymania książki przybliża mnie do tego Celu.

Ja nazywam się Marcin Pawelec i od ponad roku prowadzę działalność szkoleniową skierowaną jedynie do młodzieży i studentów! Zapewne jak się domyślacie, nie jest to intratna grupa docelowa przez co rynek jest dość trudny. Robię to jednak z trochę innych powodów niż $$$. Postanowiłem pomagać młodym ludziom w podejmowaniu własnej - świadomej drogi do celu.

Sam kiedyś z tym miałem problem i wiem jak ważna jest świadomość tego - co chce się w życiu robić. Niestety właśnie głównie tej świadomości brakuje młodym wchodzącym w życie ludziom.

Dlaczego ta książka mi pomoże? W wakacje planuję dużą transformację naszej strony www ( www.stugo.pl ) oraz organizacji wewnętrznej.

Już teraz szykuję duże projekty szkoleniowe na październik i szukam wielu narzędzi które wzmocnią przede wszystkim promocję produktów jak i zwiększą świadomość moich potencjalnych klientów.

Dziękuję za możliwość udziału w konkursie :)

Pozdrawiam Serdecznie
Marcin Pawelec
StuGO.pl

PS. Zapraszam na naszą stronę - może nawiążemy współpracę dla osiągania wspólnych celów?

Portret użytkownika Kornel Kasprzyk

Witam ,
nazywam się Kornel Kasprzyk , mam 24 lata , biznesem zajmuję się od 2,5 roku kiedy to założyłem agencję artystyczną Broken Art przy pomocy Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Zajmowałem się organizacją zajęć tanecznych i rekreacyjnych na terenie Krakowa. Wiele błędów które popełniłem sprawiło , że po pół roku musiałem zamknąć działalność gdyż nie była dochodowa . Bardzo dużo sie wtedy nauczyłem i nie żałuję że mimo młodego wieku zaryzykowałem i założyłem firmę.

Następnie zainteresowałem się branżą MLM i postanowiłem rozwijać swój biznes marketingu sieciowego w oparciu o jedną z najlepszych tego typu firm w Polsce - FM Group , zajmującą się dystrybucją takich produktów jak perfumy , kosmetyki , chemia gospodarcza czy telefonia komórkowa. Bardzo szybko zacząłem odnosić sukcesy w tej branży , po roku osiągnąłem najwyższy z 7 podstawowych poziomów efektywności , dzięki czemu dostałem się do elitatnego Extra MLM Teamu ( więcej na www.kornelkasprzyk.pl ) . Po 2 latach mojej działalności , zostałem opisany w tygodniku Newsweek przy okazji artykułu o rozwoju branży MLM w Polsce ( http://www.extramlm.pl/media-2/121-newsweek.html ) co był dla mnie bardzo miłym i motywującym wydarzeniem. Obecnie współpracuje ze mną ponad 800 dystrybutorów - konsumentów , sprzedawców lub liderów własnych grup.

Przez najbliższe lata planuję dalej rozwijać swój biznes w oparciu o marketing sieciowy . Daje mi to niesłychane źródło satysfakcji gdyż moją pracą jest pomaganie innym w realizowaniu swoich celów.

Pozdrawiam i oczywiście zapraszam do kontaktu ( mail/tel na stronie www ) , z przyjemnością wytłumaczę Ci jak mógłbyś/mogłabyś nawiązać ze mną współpracę i zarabiać w MLM.

Portret użytkownika Jolanta Kłapkowska

Witajcie!
Trudno mi konkurować z osobami które wpisały się wyżej,bo ja dopiero moją przygodę z internetem zaczęłam w styczniu tego roku.Szukam ,czytam i uczę się. Mam 48 lat i ogromnie interesuje mnie w jaki sposób można zarobić .Ta książka bardzo by mi się przydała.Jestem otwarta na propozycje współpracy jeśli ktoś mi powie jak to zrobić.Pozdrawiam serdecznie.

Portret użytkownika Jolanta Kłapkowska

Witam! Jestem początkująca w tej branży ,bo od stycznia tego roku zaczęłam przygodę z internetem.Bardzo ale to bardzo przydałaby mi się ta wiedza.Pozdrawiam serdecznie.

Portret użytkownika Gość

Kto tanio kupuje ten …

No właśnie usłyszałem ostatnio w TV tekst „Kto tanio kupuje ten drogo za to płaci”. I powiem Ci że coś w tym jest. Na rynku jest wiele podejrzanych ofert które kuszą bardzo niskimi cenami.

Prowadzę sklep internetowy www.emesz.eu i ciągle poszerzam ofertę, promując jednocześnie swoje produkty. Natrafiam na różnego rodzaju oferty. I te które wydają mi się podejrzanie niskie oraz te niesprawiedliwie wysokie. Ja staram się stać zawsze po środku.

Ma to znaczenie dla mnie jak i dla moich klientów. Ponieważ płacą atrakcyjną cenę w porównaniu do korzyści jakie niesie za sobą kupno danego przedmiotu. W takiej sytuacji obie strony wygrywają. Ja dzięki atrakcyjności cen zapewniam sobie stały ruch i mogę ciągle poszerzać oferty o nowe pozycje, klient zaś płaci za towar ale i za pewność dostarczenia i gwarancje zadowolenia.

Każdy towar ma swoją cenę i swoją wartość. Zgodzisz się ze mną że sklep nie jest instytucją charytatywną i musi zarabiać. Tak samo jak nikt nie pracuje za darmo. Jednak trzeba w cenie za dany produkt zawrzeć wartość jaką niesie za sobą sprzedaż.

Mają przed oczami daną ofertę powinniśmy zwrócić uwagę na to :

co to za produkt ?
sprawdzić stan techniczny, wizualny danego produktu (zazwyczaj zawiera się on w opisie, zdjęciu, filmie) ?
należy upewnić się czy sprzedawca ma zarejestrowaną działalność (wystawia faktury VAT, paragony, posiada REGON) – sprzedawca z zarejestrowaną działalnością mimo że może mieć nieco wyższe ceny od tego bez działalności ale na na pewno zakupy u takiego sprzedawcy są bezpieczniejsze, gdyż on pracuje na swoją markę i zależy mu aby sklep miał pozytywne opinię.
sprawdź jak możesz komentarze i opinię na temat tego sprzedawcy.
bierz pod uwagę że w momencie kiedy sprzedawca nie tylko ogłasza się poprzez allegro ale jeśli posiada sklep to z reguły w sklepie powinien mieć towar tańszy o prowizję płaconą allegro.
nie zapominaj o gwarancji za produkt. Produkt z przyznaną gwarancja może być droższy ale wiadomo każdy nawet nowy produkt może się szybko popsuć. Warto czuć się bezpieczny.

Jest jednak jak się okazuje coś w tym że kto tanio kupuje ten drogo za to płaci. Warto szukać ofert które mają odpowiednią relację ceny do tego co przedstawiają i jak są przedstawione.

Zachęcam do śmiałego komentowania tego co napisałem jak również do odwiedzenia i wyrażenia opinii

Udanego dnia

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).