Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Zachowaj w Sobie pozytywne nastawienie!

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Zrelaksuj się. Usiądź wygodnie. Włącz spokojną muzykę, która wpływa pozytywnie na Twoje samopoczucie. Która Cię przyjemnie relaksuje.

Zaraz zamkniesz oczy i wyobrazisz Sobie wspaniały, błękitny ocean. Leżysz na plaży, na złocistym, ciepłym piasku. Słońce przypieka, mógłbyś tak leżeć godzinami. Czujesz się niezwykle wygodnie i spokojnie.

Wpadasz na genialny pomysł. Wstajesz i przeciągasz się. Zmierzasz w kierunku wody. Stawiasz w niej jedną stopę, która sprawdza, że temperatura jest taka właśnie, jaką lubisz. Wchodzisz nieco głębiej, powoli, ciesząc się każdą chwilą.

Złącz teraz (fizycznie, czyli w świecie realnym) palec wskazujący z kciukiem.

Kładziesz się na wodzie i zaczynasz pływać. Czerpiesz z tego czystą, przeogromną radość. Wyobraź Sobie to dobrze. Usłysz rozbijanie się fal morskich o brzeg. Usłysz śpiew ptaków.

A teraz powiedz mi proszę, jakiego koloru jest sufit w Twoim pokoju?

Rozumiem Cię, to wybudzenie z transu było strasznie drastyczne, ale za to została w Tobie kotwica na ten stan emocjonalny. Powtarzaj to ćwiczenie najlepiej codziennie i codziennie gwałtownie się z niego wybudź.

Twoja nieświadomość nie lubi, jak coś zostało przerwane, dlatego właśnie ten stan tkwi w Tobie nadal. Kiedy potrzebujesz go doświadczyć, po prostu połącz ze sobą te same dwa palce.

Oczywiście, możesz zakładać Sobie kotwice na każdy stan i w każdym miejscu. Czy to na dotknięcie nadgarstka, czy to dotknięcie szyi, a nawet na trzymanie konkretnego przedmiotu w ręce, na przykład długopisu.

Dąż nie tylko do porozumienia, ale także do sojuszu!

Czytając ten nagłówek pewnie nie do końca wiesz, co myśleć. „Już się pogodziliśmy, to wystarczy”. Otóż nie zawsze...

Kiedy dążysz do porozumienia, uzyskujesz tylko status qwo. Obie strony się ze sobą zgadzają i to wszystko . Po prostu nie wchodzą sobie w drogę i nie przeszkadzają.

Sojusz przedstawia natomiast dynamikę. Razem działacie, by coś osiągnąć. Współpracujecie, współtworzycie. To znacznie więcej niż „niewchodzenie sobie w paradę”. I zastanów się, czy czasami nie powinno Ci na tym zależeć.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).