Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Program Aktywizacja dla początkujących w sferze biznesu

Michał Toczyski | Młoda Krew Biznesu

Program Aktywizacja, zainicjonowany przez Dolnośląską Grupę Wspierania Biznesu oraz serwis e-księgowości wfirma.pl, jest projektem wspierającym rozwój mikroprzedsiębiorczości. Ukierunkowany jest na pomoc młodym przedsiębiorcom bądź osobom pragnącym założyć własną działalność gospodarczą. W ramach Programu Aktywizacja każdy uczestnik otrzyma kod umożliwiający bezpłatne, 12 miesięczne, użytkowanie wszystkich oferowanych narzedzi finansowo-księgowych online.

Celem ogranizatorów przedsięwzięcia jest przede wszystkim rozpowszechnienie idei e-księgowości oraz wszelkich aplikacji online, które znacznie redukują koszty przedsiębiorstw. Projekt ma zwiększyć zainteresowanie tego typu usługami, co przyczyni się do rozwoju sektora mikroprzedsiębiorstw które są niezwykłą szansą dla polskiej ekonomii. Dzięki tanim zastosowaniom jakim jest e-księgowość, ulegną znacznym zmniejszeniu koszty stałe młodego przedsiębiorstwa, a jak wiadomo w takim wypadku każda oszczędność jest znacząca.

Głównymi aplikacjami serwisu wfirma.pl jakie zostaną bezpłatnie udostępnione uczestnikom programu będą:

Fakturowanie: Aplikacja pozwala na wystawianie faktur i innych dokumentów sprzedaży w wielu różnych szablonach, z możliwością załączenie logo swojej firmy na dokumentach.

Księgowość: Szablony księgowe zgodne z obowiązującym prawem podatkowym, system samodzielnie wylicza wszelkie zobowiązania podatkowe oraz generuje opowiednie deklaracje dla instytucji państwowych.

Zarządzanie kontaktami: Aplikacja dająca możliwość stworzenia własnej bazy klientów oraz archiwizacji różnych działań z nimi związanymi.

Kadry: Aplikacja serwisowa pozwalająca generować umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia. Wylicza zobowiązania podatkowe i ubezpieczeniowe wynikające z zawartej umowy oraz sporządza stosowne deklracje.

Program Aktywizacja daje możliwość swobodnego zarządzania własną firmą, bez żadnych kosztów, a także przyczynia się do popularyzacji samodzielnej działalności gospodarczej. Ideą projektu jest dotarcie w sposób bezpośredni oraz za pośrednictwem organizacji społecznych, do jak najszerszego grona potencjalnych beneficjentów. Do patronatu nad kampanią zaproszono wiele biur karier podlegających uczelniom wyższym oraz portale internetowe.

Projekt realizowany jest od prawie roku, dzięki zaangażowaniu organizatorów i partnerów już ponad 300 studentow i absolwentów korzysta z bezpłatnego pakietu wfirma.pl, a liczba beneficjentów wciąż powiększa się.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).