Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Mit: Rząd kieruje krajem

Prawda: Krajem rządzi społeczeństwo.

Tak, to my, obywatele, wpływamy na rozwój gospodarczy i kulturowy. Rząd może tylko pilnować, byśmy sobie wzajemnie nie zagrażali. To nie politycy tworzą miejsca pracy, nie oni także ryzykują podczas zakładania firm. To nie dzięki nim PKB wzrasta (chociaż poprzez nadmiar przepisów może zmaleć).

Media służą temu, by pilnować polityków. I komercyjne gazety, komercyjna telewizja zachowuje się często bardziej obiektywnie.

Dlatego uświadommy to sobie i działajmy, bo rząd nawet gdyby chciał, to niewiele dobrego może zrobić. Do sukcesu gospodarki przyczyniają się tacy ludzie jak ja i Ty, o czym pisał już Adam Smith.

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

Krajem rządzi społeczeństwo, ale żeby rządziło dobrze, potrzebuje autorytetów. A tymczasem jakie są autorytety kultury masowej, wiadomo.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Masy zawsze pójdą za liderami opinii. To do tych decyzyjnych osób należy dotrzeć, by coś się zmieniło. Rosjanie za czasów wojny właśnie chcieli zniszczyć polską inteligencję i osoby decyzyjne. Działacze społeczni i przedsiębiorcy zyskują sławę, poparcie i dochody, ale także w sytuacjach kryzysowych mogą stać się celami ataków.

Temat kultury masowej został oklepany gdzie tylko się da. Widze jednak, że wkraczające pokolenie Y nie godzi się na to, jakim swiat jest. To ludzie ambitni, którzy szukają prawdy, chcą czegoś więcej od życia i pragną zmienić świat. Pojawia się słomiany zapał, jednak społeczeństwo w obliczu zagrożenia potrafi się zbuntować i zjednoczyć. Dzięki temu zablokowano w zesżłym roku kilka ustaw ograniczających wolność osobistą.

Działajmy dalej!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).