Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

"Potęga opowieści"

Jim Holtje, weteran w pisaniu przemówień dla prezesów, wie jak ważną rolę odgrywa w nich opowieść, tak samo jak w każdej innej formie komunikacji międzyludzkiej. Pewnego dnia, w dużej księgarni w Nowym Jorku, Holtje zauważył, że jest wiele książek z cytatami, a nie ma książek z opowieściami i anegdotami. To objawienie doprowadziło do powstania książki „Potęga opowieści”, która jest  zbiorem opowiadań zaczerpniętych z biografii i autobiografii słynnych biznesmenów i przedsiębiorców.
Opowieści uporządkowane są alfabetycznie według nazwisk opisywanych osób, zaczynając od Mary Kay Ash, założycielki Mary Kay Cosmetics, a kończąc na założycielu Facebooka Mark’u Zuckerberg’u. Większość z osób występujących w książce jest znana czytelnikom, np. Jeff Bezos, Michael Bloomberg, Warren Buffett i Jack Welch, między innymi. Niektóre osoby mogą być mniej znane, ale nazwy ich firm dają im prestiż.
Aby pomóc czytelnikom skutecznie wykorzystać historie i anegdoty Holtje rozpoczyna każdą historię listą słów kluczowych związanych z opowieścią. Pod każdą anegdotą znajdują się wskazówki, które mówią jak można użyć opowieść do własnych celów.
Opowieści dotyczą przedsiębiorców, jednak obejmują szeroki zakres zagadnień. Historie są przekonujące i niektóre bardzo zabawne, a najważniejsze dla mnie jest to, że są inspirujące i motywujące. Dużym plusem jest autentyczność anegdot i to, że dotyczą one najważniejszych ludzi biznesu. Poza tym, tę książkę po prostu bardzo dobrze się czyta i jest to sposób na miłe i efektywne  wykorzystanie wolnego czasu.

Książkę można dostać tutaj:http://www.audiobiznes.pl/

 

Portret użytkownika Gość

Przyznam szczerze, dopiero poznaję sekrety właściwej, efektywnej komunikacji. „Potęga opowieści” Jima Holtjego zaintrygowała mnie samym tytułem. Pierwsza myśl, która zrodziła się w mojej głowie: co książka biznesowa może mieć wspólnego z opowieściami?
Teraz już wiem, że wiele.
Książkę przeczytałam z wielkim zainteresowaniem, historie są krótkie, ale za to treściwe. Potęga opowieści” to pozycja do której na pewno będę powracać ze względu na jej uniwersalność. Znalazłam w niej wiele cennych rad, a oprócz tego historie znanych osób- Steve Jobs, Larry Page i inni zmotywowały mnie do działania.
Polecam.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).