Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Buzz marketing wytworzony przez Apple

See video

Szary, orwelowski świat. Rok 1984. Nie wiadomo skąd wbiega olimpijka. Trzyma młot. Goni ją straż. Na wielkiej sali przemawia z ekranu Wielki Brat. Po chwili wszystko się zmienia...

"24 styczna Apple Computers wprowadzi model Macintosh. Zobacz, dlaczego rok 1984 nie będzie taki, jak Rok 1984."

Ta reklama wywołała burzę. Szum medialny, rozgłos. Nazwij to jak chcesz. Jak do tego doszło?

Rok 1984 Apple Computers - spot i jego historia...

Spot na YouTubie został obejrzany 287 216 razy. Ale tylko wgrany od jednego użytkownika! Kilka osób wgrało tę samą reklamówkę, czyli łącznie został obejrzany... pomnóż 287 216 kilka razy. Dużo.

Wyemitowano go w 1984 roku. Tylko raz. Zarząd Apple uważał to za zbyt ryzykowne posunięcie. Spot jest zbyt kontrowersyjny. Nieoficjalnie wykupiono 60 sekund czasu antenowego podczas przerwy finału mistrzostw krajowej ligii futbolu amerykańskiego (wbrew kilku osobom, które się na to nie zgadzały).

Rozdzwoniły się telefony. Każdy pytał się: "co to było?!". Pisano o nim w prasie, media wytworzyły buzz. A jako, że firma nie miała budżetu na kolejne emisje, ta aura "wyłączności" (tylko raz!) jeszcze bardziej nakręciła ludzi.

Wszędzie się o tym mówiło. Prawie wszyscy wiedzieli o wprowadzeniu Macintosha.

Podsumowując... trzeba uczyć się od najlepszych!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).