Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak inwestować

Czy w ogóle są jakieś sposoby na inwestowanie w nieruchomości inaczej niż zakup np. mieszkania na późniejszy wynajem? Można w jakiś sposób inwestować mniejsze pieniądze?

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

Za mniejsze pieniądze niż mieszkanie można kupić ziemię. W takim przypadku przydało by sie troche doświadczenia i wiedzy a najlepiej informacji co z ta ziemią może sie stać w przyszłości ;). Np . kilkunasto arowa działka w pobliżu rozrastającego się osiedla. Po kilku latach gdy osiedle sie rozbuduje powstanie infrastruktura ,drogi i inne budynki a nasza działka znajdzie sie w srodku (zostanie wchłonięta przez osiedle) jej cena bedzie znacznie wyższa Takich miejsc w Polsce jest jeszcze wiele. Jest to zwykle inwestycja długoterminowa nie należy sie spodziewać zysku po kilku miesiącach. no chyba ze znajdziemy tam ropę ;) lub inne szczęście.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Możemy kupić ziemię rolną i przekształcić na użytkową. Wtedy zyskuje dość sporo na wartości.

Portret użytkownika Piotr Kozub

Są sposoby na inwestowanie w nieruchomości ze zmniejszonym wkładem własnym, a nawet z zerowym. Jest to realne jednak, aby się tego podjąć musisz nie jedną książkę przeczytać i zrozumieć wszystko dokładnie. Są szkolenia, na których o tym uczą jednak są trochę kosztowne.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Polecasz jakąś konkretną książkę na początek, czy po prostu czytać wszystko jak leci?

Portret użytkownika Piotr Kozub

Witam,

tak naprawdę wszystko zależy na jakim poziomie jesteś. Jeżeli zaczynasz dopiero swoją przygodę lub zastanawiasz się czy to jest dla Ciebie to najlepiej zacząć od czegoś prostego, łatwego i przyjemnego czy np. ABC Jak inwestować w nieruchomości Kiyosakiego.

http://www.clapsa.pl/a/inwestowanie

Wszyscy wiemy jak ten człowiek pisze. Warto przeczytać i ocenić czy nas to kręci czy lepiej się na to nie pisać.

Jeśli się zdecydujesz już na dalsze kroki to publikacji jest masa. Można zapoznać się ze swego rodzaju raportem Mój Dom dostępnym na tej stronie w zakładce książki

http://sekretynieruchomosci.pl/

Jest jeszcze druga część.

Polecam wiedzę z blogów takich jak ten powyżej. Jednak najciekawsza wiedza jest dostępna na szkoleniach i kursach. Minus tego jest taki, że są one płatne i to nie mało. Ostatnio popularne są szkolenia:

http://inwestowanie.implesite.pl/a/nieruchomosci.html

Jest promowane również zakup nieruchomości bez wkładu własnego. Fajna sprawa ale pieniądze zawsze są potrzebne choćby na udział w kursie.

Warto też czytać o kredytach bo to głównie na nich będzie się opierać finansowanie. No i ekonomia. Jeśli ktoś nie lubi matematyki to lepiej nich polubi lub zaopatrzy się w jakiś kalkulator odpowiedni.

Portret użytkownika Michał Toczyski

ABC nieruchomości powstały w Stanach, które mają zgoła inne prawo, niż Polska. Czy te "sekrety" przekładają się na nasz grunt?

Portret użytkownika Piotr Kozub

Słuszna uwaga, Stany są bogatszym państwem dlatego przepisy są całkiem inne. W Polsce państwo chce zarobić na każdej transakcji dlatego trzeba kombinować.

Książkę tą poleciłem gdyż tekst powinien być zrozumiały dla większości. No i jest to książka praktyka a nie teoretyka.

Jeśli chodzi o konkretnie polski rynek to pisałem od serii Mój dom - Jak inwestować w nieruchomości. Niestety nie jest to książka wyczerpująca temat.

Tutaj książki, które wyczerpują temat. W zależności kogo co interesuje:

http://www.ksiegarnia-ue.pl/11,nieruchomosci.html

Portret użytkownika Paweł Motyka

Sposobem na inwestowanie w nieruchomości może być wynajmowanie garażu za 100-200 zł miesięcznie :) niby mała kwota ale najważniejsze że to byłby pasywny dochód.

Portret użytkownika Michał Toczyski

A lepiej z zyskiem tych 100 czy 200, a może więcej złotych :).

Portret użytkownika ferratum

Najważniejsze w inwestowaniu w nieruchomości jest zrozumienie, że ludzie zawsze będą chcieli je kupować i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał kupić nieruchomość. Jeśli wydaje się, że jest kiepski okres i narzeka na brak potencjalnych klientów oznacza to, że trzeba szukać dalej. Zawsze będzie ktoś chętny. Zapraszam do odwiedzenia inwestorów zainteresowanych pożyczkami http://pozycz-teraz.pl/ -nie tylko bankowe.

Portret użytkownika Werona

No tak ale nieruchomości się starzeją, mam mieszkanie w 40 letniej kamienicy, które wynajmuję - kredyt mam na 30 lat i zastanawiam się czy za te 30 lat, to mieszkanie będzie warte tyle co w nie zainwestowałem?! Trzeba inwestować z głową i sprzedawać nieruchomości z zyskiem, kiedy się tylko da... A bez pieniędzy raczej trudno zainwestować w nieruchomość, może coś z mieszkaniami komunalnymi...

Portret użytkownika Damian

Najlepiej mozna zarobić kupując działki rolne i przekształacając ją na działki budowlane, im lokalizacja atrakcyjniejsza (np. działki nad jeziorem) tym wiecej zarobimy.

Można także inwestować w fundusze inwestycyjne inwestujące w nieruchomości np. w europie srodkowo wschodniej.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).