Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Fundusz inwestycyjny

Otóż fundusze są to zespoły inwestorów giełdowych. Zbierają one kapitał poprzez sprzedawanie jednostek uczestnictwa. Kiedy nabywasz ich jednostki uczestnictwa, przekazujesz im pieniądze. Wtedy fundusz inwestuje w różne instrumenty (akcje, obligacje, waluty, ropę, inne fundusze, metale, nieruchomości etc).

Według teorii fundusz powinien bez przerwy zarabiać, a cena jednostek musi iść w górę. Później możesz sprzedać jednostki po wyższej cenie, zarabiając na tym.
Jednak może zauważyłeś, że użyłem słowa „teoria”. Oczywiście nie ma inwestorów idealnych, więc cena jednostek może się wahać. Dlatego ważne, aby wybrać dobry fundusz, gdzie ich zarobki będą w miarę równomiernie rosły.

Jak wiesz, inwestowanie w akcje i obligacje przynosi różne zarobki i wiąże się z nimi inne, większe bądź mniejsze ryzyko.

Z tego powodu fundusze są podzielone m.in. na:

  • inwestujące w obligacje i inne papiery dłużne; przynoszą one mały zysk, rzędu kilka procent zainwestowanej kwoty w stosunku rocznym; wiąże się z nimi bardzo niski stopień ryzyka;
  • inwestujące w obligacje i akcje; dają one średni zysk, ok. kilkanaście procent zainwestowanego kapitału rocznie; wiąże się z nimi średnie ryzyko;
  • inwestujące w akcje i inne instrumenty; zysk jest wysoki, nawet 60 i więcej procent wartości jednostki w czasie roku; ryzyko, niestety, też jest wysokie.

Z tego powodu, inwestując na giełdzie, nieważne czy w akcje czy coś innego, musimy spytać się Siebie „na jaką stratę mogę sobie pozwolić?”. Dzięki temu pytaniu, określimy, w jakiego rodzaju fundusze możemy zainwestować.

Historia lubi się powtarzać, dlatego wybierając fundusz powinniśmy przeanalizować sytuację na rynku i zyski danego funduszu z ostatnich lat. Zalet inwestowania w fundusze nie można lekceważyć. Wyższe potencjalne zyski niż w banku, a jednocześnie większe ryzyko straty.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).