Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

NLP (Neurolingwistyczne programowanie)

Nerolingwistyczne programowanie to metoda poprawiająca naszą koncentrację i zdolności naszego umysłu, pośrednio także wpływa na nasze sukcesy i porażki.

"Pokazuje inny punkt widzenia na wszystko, co prowadzi do zmiany ludzkiej percepcji i zmiany dzięki temu dotychczasowego życia." - Witek, na czacie radio.aktywa.biz

Richard Bandler i John Grinder zbadali metody 3 najlepszych teraputów:

* Virginii Satir, terapeutki rodzin
* Miltona Ericksona
* Frederick Perls

Opisali to w swoich książkach i uczą NLP na szkoleniach. W ślad za nimi poszli ich naśladowcy i kolejni trenerzy neurolingwistyki. Wielu z nich, tak jak np. Richard Bolstad opracowało własne metody, tak jak "Komunikacja Transformująca".

NLP jest rozwijane przez wiele osób, jednak jeszcze nie zostało oficjalną dziedziną nauki. Tak naprawdę, po dokładniejszym wgłębieniu sie w temat, NLP ma dużo wspólnego z psychologią i psychoterapią. Niestety, często okazuje się, że środowiska psychologów i trenerów programowania umysłu są mocno skłócone.

Wiele niewykwalifikowanych osób staje się trenerami NLP i nie zawsze potrafią sobie poradzić z poważniejszymi problemami uczestników szkoleń. Często okazuje się, że najlepiej łączyć NLP z psychoterapią i psychologią, bo wtedy mamy całościowy pogląd na sytuację.

Nie potrzeba żadnych egzaminów (na ogół) by zostać trenerem NLP, więc pojawiły się już osoby, które w Polsce zepsuły wizerunek neurolingwistycznego programowania, które uważa się za poważną kontrowersję.

Mimo wszystko warto pamietać, że NLP działa i przynosi bardzo dobre efekty.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).