Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Co daje nauka z native speakerem?

office | Przestrzeń dla biznesu

Nauka z native speakerem to jeden z najskuteczniejszych sposobów na opanowanie swobodnej komunikacji w języku obcym. Jednak wiele osób obawia się tej metody nauki języka angielskiego i stawia na tradycyjne metody. Co daje nauka z native speakerem?

Metod nauki języka obcego jest wiele i każda z nich jest reklamowana jako ta, która w skuteczny sposób pozwoli nauczyć się dobrej wymowy i zasad gramatycznych. Choć jeszcze niedawno lekcje odbywały się przede wszystkim stacjonarnie, obecnie bez problemu można uczyć się języka angielskiego przez internet. Jeśli więc chcesz skutecznie nauczyć się języka, zapisz się na angielski online z nativem.

Kim jest native speaker?

Native speaker to osoba, dla której dany język jest językiem ojczystym. Nie ma problemów w porozumiewaniu się w języku angielskim, bo wychowała się w kraju, gdzie on obowiązuje. Zna ważne zwroty językowe i potrafi zaciekawić swoich uczniów ciekawymi historiami dotyczącymi kultury i społeczeństwa swojego kraju. Native speaker nie musiał urodzić się w danym kraju, ale wychowywał się w otoczeniu i kulturze języka, którego uczy.

 

Co daje nauka z native speakerem?

Choć niektórzy obawiają się nauki z native speakerem, ma ona wiele zalet. Co do nich należy?

Osłuchujesz się z akcentem – lekcje angielskiego z native speakerem mają tę przewagę nad nauczycielem, dla którego dany język nie jest na językiem ojczystym, że możesz słuchać wymowy z naturalnym akcentem. Jeśli będziesz uczyć się jedynie języka angielskiego od Polaków, może się okazać, że będziesz po prostu rozumieć tylko Polaków mówiących po angielsku. Brytyjczyk czy Amerykanin ma bowiem inny akcent i jego zrozumienie będzie trudniejsze, jeśli nie masz doświadczenia w rozmowie z osobami tych narodowości.
Poznajesz potoczne sformułowania – ucząc się języka angielskiego metodą tradycyjną, poznajesz oficjalne zwroty, których osoby posługujące się angielskim na co dzień, nie zawsze używają w mowie potocznej. O ile idiomów można się nauczyć, to potoczne sformułowania cały czas ewoluują i osoba, która nie posługuje się tym językiem na co dzień, niekoniecznie będzie na bieżąco.
Poznasz człowieka z innej kultury – ten sposób nauki ma też tę zaletę, że możesz porozmawiać na temat tego, jak wygląda życie w kraju native speakera, jaka jest tam kultura i obyczaje. To bardzo poszerza horyzonty i sprawia, że nauka staje się skuteczniejsza.
Uczysz się naturalnej komunikacji – nauka języka angielskiego w szkole kojarzy nam się przede wszystkim z poznawaniem zasad gramatyki. Zamiast uczyć się rozmawiać, poznajemy suche zasady, co sprawia, że nawet osoba, która miała z angielskiego same szóstki, za granicą nie potrafi się porozumieć. Nauka z native speakerami skupia się na rozmowie z osobą, dla której język angielski jest ojczystym językiem, więc od razu uczysz się naturalnej komunikacji, dzięki czemu nauka jest bardziej efektywna.

 

Kto może zostać native speakerem?

Choć uważa się, że każdy jest native speakerem swojego ojczystego języka, nie oznacza to, że każdy może być skutecznym nauczycielem. Żyjąc w Polsce od urodzenia, jesteśmy native speakerami języka polskiego. Czy jednak bez problemu wytłumaczyłbyś obcokrajowcowi zasady gramatyki? Nie wszyscy native speakerzy potrafią uczyć innych. Nativem może zostać każdy kto posiada chęć nauczenia, ale musi to być też osoba, która nie popełnia błędów językowych, jest oczytana i posiada umiejętności pedagogiczne. Sama znajomość języka nie wystarczy, aby być dobrym nauczycielem. Wymagania stawiane native speakerom są różne. Innych umiejętności potrzeba, żeby prowadzić indywidualne konwersacje, a innych przygotowując grupę ludzi do egzaminu. Część native speakerów specjalizuje się np. w przygotowaniu do konkretnego egzaminu językowego.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).