Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Skarpety uciskowe dla mężczyzn - co warto o nich wiedzieć?

office | Przestrzeń dla biznesu

Żylaki na nogach? A może jeszcze do tego nie doszło, ale czujesz pieczenie, pojawia się obrzęk kostek, a nogi zdają się być ciężkie po całym dniu siedzenia za biurkiem bądź w samochodzie? Jesteśmy dzisiaj szczególnie narażeni na choroby układu żylnego i dolegliwości kończyn dolnych, ale możemy z nimi walczyć. Od tego są skarpety antyżylakowe.

Skarpety uciskowe dla mężczyzn mogą uchronić przed żylakami

Schorzenia kończyn dolnych potencjalnie dotyczą wszystkich ludzi, niezależnie od płci, a nawet niezależnie od wieku, bowiem czynników wpływających na nas negatywnie, w ostatnich latach przybywa. Głównym "winnym" jest siedzący tryb życia i spędzanie czasu w jednej pozycji przez wiele godzin (stanie też nie jest najbardziej zdrowe). Do tego dochodzi zła dieta, która wszystkim pracującym w czasie pandemii w home offices, często łączy się z jedzeniem posiłków zamawianych na dowóz. Połączenie złej suplementacji z brakiem ruchu jest prostą drogą do przewlekłej niewydolności żylnej (PNŻ). Jeśli czujesz ból w nogach, pojawia się opuchlizna bądź po całym dniu zdają się być ciężkie, to warto przyjrzeć się tematowi bliżej, gdyż możesz być na dobrej drodze do złych skutków obranego trybu życia. Zasięgnięcie porady specjalisty może nakierować na kwestię pończoch uciskowych i tu bez obaw, bo istnieją skarpety uciskowe dla mężczyzn.

Skarpety czy... podkolanówki uciskowe dla mężczyzn

Trzymając się profesjonalnej nomenklatury, powinniśmy powiedzieć, że poza podkolanówkami uciskowymi dla kobiet, istnieją również podkolanówki uciskowe dla mężczyzn - to skojarzenie z damską garderobą nie jest jednak mile widziane przez wszystkich panów, więc potocznie mówi się, że są to skarpety uciskowe męskie. Zasadniczo najważniejsze jest działanie tego rodzaju bielizny, a polega ono na dosyć prostej rzeczy. Otóż choroby układu żylnego są powodowane przez problemy z krążeniem. Skarpety uciskowe dla mężczyzn działają na zasadzie kompresjoterapii czyli nakładania stopniowanego ucisk od kostek do góry kończyny, co poprawia krążenie, a to przekłada się na sprawniejsze pompowanie krwi do serca. W zależności od tego, w jakim stanie są nasze nogi, skarpety powinny mieć inną klasę ucisku. Co to oznacza?

Skarpety kompresyjne - medyczne wyroby wysokiej jakości

Międzynarodowa klasyfikacja CEAP określa, w której fazie schorzeń PNŻ są nasze nogi. Każdemu z nich odpowiada inna klasa ucisku, jaką powinna posiadać stosowana przez nas bielizna uciskowa. Opisane wyżej symptomy, takie jak : uczucie ciężkich nóg,
świąd, pieczenie nóg, skurcze łydek, obrzęk w kostce ustępujący po przespanej nocy to pierwsze sygnały, które - jeśli nie zostaną zlekceważone - możemy zniwelować stosując profilaktyczny ucisk 13-17mmHg. Jesteśmy bowiem jeszcze w fazie C0. Jeśli objawy się nasiliły i zauważamy już:

  • teleangiektazje (tzw. Pajączki),
  • żyły siateczkowate,
  • siatkę żylną wokół kostek,
  • obrzęk w kostce nieustępujący po przespanej nocy

to już jesteśmy w fazie C1 z zaleceniem do stosowania 1 klasy ucisku 18-21 mmHg.

Tego rodzaju bielizna nie bez powodu jest również określana jako skarpety przeciwżylakowe męskie. Skarpety uciskowe należy nosić sumiennie i zdejmować tak naprawdę wyłącznie na noc. Istotne jest również odpowiednie dobranie rozmiaru, ale wszelkie informacji na ten temat, można uzyskać od lekarza. Oczywiście, jakkolwiek warto zaopatrzyć się w skarpety uciskowe, sportowe aktywności mogą "rozruszać" nasze krążenie w naturalny sposób, więc jeśli nie jest za późno i jesteśmy na etapie pierwszych objawów, to warto po prostu zadbać o ruch!

 

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).