Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Szkolenie Power Pivot – nowoczesna analiza danych

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na zaawansowane narzędzia analityczne, firma Microsoft stworzyła kilka darmowych dodatków do Excela. Dodatki te, takie jak np. Power Pivot czy Power Query znacznie ułatwiają przetwarzanie i porządkowanie skomplikowanych danych. Dzięki całej gamie excelowych rozszerzeń analitycy oraz menadżerowie mogą pracować wydajniej i oszczędzać czas.

Power Pivot – nowoczesna analiza danych

Excel i Power Pivot wydają się bardzo podobne. Łączy je np. możliwość importowania danych oraz tworzenia relacji. Choć Power Pivot powstał jako dodatek do Excela, charakteryzuje się zupełnie innymi funkcjami niż podstawowy program Excel. Power Pivot określa się jako zaawansowane narzędzie do przetwarzania dużych ilości danych w krótkim czasie. Dzięki dodatkowi możemy importować miliony wierszy danych, filtrując je tak, żeby w modelu umieścić tylko te dane, których rzeczywiście potrzebujemy (w Excelu nie mamy takiej możliwości). Power Pivot oparty o silnik VertiPaq pozwala na szybkie analizowanie setek milionów wierszy bez obciążania pamięci RAM. Przy użyciu języka DAX (Data Analysis Expressions) służącego do analizy i przetwarzania danych, możemy tworzyć zaawansowane formuły obliczeniowe nawet bez znajomości języka SQL. Power Pivot daje nam też możliwość budowania hierarchii, których możemy używać w całym skoroszycie, w tym również w programie Power View.

Power Pivot – tworzenie indywidualnych modeli danych

Tworzenie perspektyw ułatwiających poruszanie się po dużych zestawach danych należy do kolejnych bardzo przydatnych funkcji dodatku Power Pivot. W perspektywie zamieszczamy dowolną kombinację tabel, kolumn i miar (w tym kluczowe wskaźniki wydajności) i określamy grupę użytkowników, dla której dany widok ma być dostępny. Możemy ukrywać również pojedyncze kolumny lub tabele i dodawać do nich opisy ułatwiające identyfikację danych. Dzięki funkcji tworzenia perspektyw i możliwości ukrywania tabel i kolumn osoby analizujące duże zbiory danych mogą w prosty sposób wyszukiwać potrzebne im informacje.

Power Pivot – coś więcej niż dodatek do Excela

Efektywne korzystanie z programu Power Pivot, jak również z Power Query wymaga dokładnego zapoznania się ze wszystkimi rozbudowanymi funkcjami dodatku. Power Pivot to coś więcej niż tylko rozszerzenie Excela. Dlatego nawet zaawansowani użytkownicy programu Excel, powinni przejść profesjonalne szkolenie Power Pivot, żeby jak najwydajniej korzystać z dodatku. Podczas szkolenia, osoby na co dzień zajmujące się analizowaniem skomplikowanych danych, nauczą się tworzyć własne modele danych, pozyskiwać dane z wielu różnych źródeł i analizować je w jednym raporcie. Na szkoleniu Power Pivot uczestnicy poznają m.in. język DAX i nauczą się przedstawiać raporty w czytelnej i ciekawej formie.

Jeśli chcesz przyspieszyć proces analizowania i przetwarzania danych i tym samym zaoszczędzić czas w swojej firmie, już teraz skorzystaj ze szkolenia Power Pivot.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).