Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Co robić, gdy czekamy na przelew?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Nieregularne wpływy na konto to sytuacja dobrze znana zarówno przedsiębiorcom, współpracującym z dużymi firmami, podwykonawcom, jak i freelancerom. Skąd wtedy brać gotówkę na życie?

Niezależnie od powodów takiego kryzysu finansowego, kiedy środków z konta ubywa, a na następne wpływy trudno liczyć w bliskiej przyszłości, liczą się przede wszystkim środki zaradcze. Żeby jak najlepiej przetrwać takie sytuacje, potrzebne są: dyscyplina, cierpliwość i spora dawka elastyczności. Warto też maksymalnie wykorzystać możliwości, jakie dają nam posiadane produkty bankowe, jak pomocna w sytuacjach podbramkowych karta kredytowa.

Nie lekceważ benefitów

W trudnej sytuacji należy przede wszystkim określić priorytety i ograniczyć się do najkonieczniejszych wydatków. Należy także pomyśleć jak obniżyć wydatki, które są nieuniknione?

Bony i kupony na czarną godzinę

Gdy nie ma gotówki, warto zastanowić się, że może właśnie nadeszła okazja, żeby na przykład podliczyć punkty na karcie lojalnościowej punktu usługowego, z którego stale korzystamy? W momentach, kiedy nie musimy się przejmować stanem rachunku, mamy tendencję do lekceważenia takich rozwiązań. Warto zatem wyrobić sobie nawyk, żeby wtedy odkładać wszystkie takie bony, kupony i inne vouchery w jedno miejsce, do „kryzysowego pudełeczka”, które w trudnych czasach posłuży nam pomocą.

Karty kredytowe i rabaty w programach lojalnościowych

Rabaty i punkty wymieniane na produkty lub usługi znajdziemy również w programach lojalnościowych, przypisanych do kart kredytowych, oferowanych przez niektóre banki. Zbadanie ich możliwości może nieco ułatwić nam zawiadowanie kryzysowym budżetem, zwłaszcza, że bywają karty kredytowe takie, jak MasterCard, które w zbieraniu punktów współpracują łącznie z kilkoma tysiącami podmiotów handlowo-usługowych.

Pożyczka i karta kredytowa

Czasem jednak same wykorzystywanie okazji nie wystarczy i konieczne jest zapożyczenie się, w czym pomoże nam karta kredytowa.

Warto przemyśleć, czy korzystanie z naszej karty kredytowej ma nam zapewnić tylko ratunkowy, doraźny zastrzyk gotówki, czy może być też narzędziem wykorzystywanym w zdyscyplinowany sposób również przy innych okazjach, na przykład, kiedy w okresie wydłużonego oczekiwania na wpływy na konto konieczna jest jakaś inwestycja (w sprzęt do pracy, nowe buty dla dziecka, hydraulika do zepsutego kranu).

Porównuj oferty

Oferty kart kredytowych są zróżnicowane i nawet te przygotowane przez jeden bank mogą się różnić zarówno warunkami korzystania, jak i proponowanymi korzyściami dodatkowymi. Wystarczy spojrzeć choćby na cztery karty kredytowe z portfolio Citibanku, by zorientować się, że można tę formę pożyczki dopasować do różnych modeli tworzenia oszczędnego zawiadowania budżetem.

Przy decyzji o korzystaniu z różnych form zapożyczeń ważna jest dyscyplina – zarówno w dotrzymywaniu terminów spłat, jak i w gospodarowaniu pozyskanymi środkami. Warto też pamiętać, że terminowe spłacanie zadłużenia buduje dobrą historię w BIK.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).