Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Krótki kurs kreatywności

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Na kreatywność wpływa kilka czynników. Artykuł ten zawiera wskazówki, które pomagają mi natykać się na nowe i oryginalne pomysły, które później stosuję w swoim biznesie. Zachęcam Cię, byś też postarał się myśleć twórczo. To ułatwia życie. Wyróżnij Swoją firmę. Bądź inny, niż wszyscy.

Bystrość dnia codziennego

Popatrz za okno. Zauważ to, czego jeszcze nie widziałeś. Jezus twierdził: "macie oczy, a nie widzicie, macie uszy, a nie słyszycie". Niektóre sprawy wydają się tak oczywiste, że ich nie zauważamy. Dlaczego ulicą przejechał ten samochód? Dlaczego ktoś wybrał właśnie tę markę? Dlaczego jechał właśnie o tej godzinie? Może spieszył się do pracy albo zabrał rodzinę na wycieczkę. Na wycieczkę dokąd? Dlaczego właśnie tam? Bystrość dnia codziennego do seria pytań, które dają Ci odpowiedzi na najważniejsze pytania - w jaki sposób podejmują decyzję inni, w tym Twoi Klienci.

Popatrz na sprawę inaczej

Przypomnij Sobie, z kim ostatnio się nie zgadzałeś, kogo chciałeś przekonać. Zapewne patrzyłeś ze Swojego punktu widzenia. Zastanów się, dlaczego człowiek ten pozostawał przy swoim. Być może doskonale Cię rozumiał, ale nie chciał się przyznać do błędu. Może Twoje argumenty nie wydawały się dla niego istotne. Wyjście z siebie i spojrzenie na sytuację bez emocji, w sposób racjonalny i chłodny, pomoże Ci nie tylko zwiększyć kreatywność, ale także rozwiązać problemy dnia codziennego.

Zastanów się nad przyczyną

Co stanowi przyczynę danego problemu? Czy druga osoba miała słuszność w tym, jak się zachowała? Co sprawia, że nie wszyscy klienci przekonują się do Twojego produktu? Co ich ogranicza, co im przeszkadza? Co powinieneś zrobić lepiej, by uzyskać spodziewany rezultat? Gdzie jest pies pogrzebany?

Chwila ciszy

Jesteśmy zapracowani. Uczymy się, piszemy, czytamy, po prostu coś robimy. Od początku życia słuchamy rodziców, później rozmawiamy z nimi, z rodzeństwem, z kolegami ze szkoły, później z kolegami z pracy. Biegniesz, biegniesz i nie masz czasu na zatrzymanie się. A gdy to zrobisz widzisz, jak wiele zadań wykonałeś bez sensu, bez potrzeby. Chwila namysłu dokona korekty Twoich działań.

Twórcza gimnastyka

Być może pamiętasz jeszcze ze szkoły, że prawa część mózgu odpowiada za lewą część naszego ciała i... kreatywność. Okazuje się, że zwiększysz wydajność tej półkuli po prostu korzystając częściej z lewej ręki. Pisanie, rysowanie, granie w badmintona drugą ręką rozwija umysł, powoduje, że Twoje pomysły stają się mniej szablonowe i bardziej innowacyjne.

Pisanie i czytanie

Wymyślanie historii, praca z wyobraźnią, pisanie artykułów naukowych poszerza horyzonty. Czytanie niespotykanych i wciągających tekstów generuje pomysły.

Podejście nietypowe w marketingu się opłaca. Zapewne, masz własne pomysły na rozwój kreatywności. Jeśli masz ochotę dopisać coś do tej listy, kliknij "odpowiedz" i daj znać, co to takiego.

Portret użytkownika Shungang

Podoba mi się to jak piszesz. Jesteś nietuzinkowy. Gratulacje:)

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).