Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Najnowsze i ciekawe usługi finansowe na rynku

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Podmioty działające w branży finansowej starają się zaoferować klientom różne usługi. Obok tych dobrze znanych powstają nowe, które pozwalają zainteresowanym na szybkie przesłanie pieniędzy na odległość. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Jeszcze kilkanaście lat temu dominowały przekazy pocztowe. Dynamiczny rozwój bankowości internetowej sprawił, że popularniejsze stały się przelewy bankowe. Obok tych form przekazywania pieniędzy na odległość nie można zapomnieć o firmach oferujących usługę przekazu pieniężnego. Przykładem jest Western Union, które w ostatnim czasie nawiązało współpracę z InPost w zakresie doręczania gotówki adresatom. To jednak nie wszystkie możliwości.

Na konto, pod wskazany adres lub w placówce

Zasadniczo usługi finansowe w zakresie przekazywania pieniędzy na odległość można podzielić na:

  • pozwalające na zaksięgowanie pieniędzy na wskazanym koncie bankowym (np. przelewy bankowe),
  • dostarczenie kwoty pod wskazany przez nadawcę adres (np. Western Union podjął współpracę z InPost, by realizować taką usługę)
  • w oddziale firmy (np. ekspresowe przekazy pocztowe oferowane przez Pocztę Polską).

Wspomniane konta bankowe nie są jedynymi, na których mogą zostać zaksięgowane środki. PayPal pozwala na obrót pieniędzmi – właściciele konta mogą przelewać pieniądze innym użytkownikom lub płacić za nabyte towary. Co więcej, PayPal jest tak skonstruowany, że nie potrzeba identyfikatora czy hasła – wystarczy adres e-mail i hasło.

Większość zrealizujesz przez Internet

Rozwój technologii sprawił, że współcześnie klienci mogą skorzystać z usługi przesyłania pieniędzy na dwa sposoby:

  • tradycyjnie (w placówkach danej firmy),
  • internetowo.

Pierwsze rozwiązanie oferuje zarówno Poczta Polska, banki działające na polskim rynku, jak i Western Union. Internetowo można zlecić przelew bankowy, wysłać przekaz pieniężny lub zamówić jego dostarczenie pod wskazany adres przez pracownika firmy InPost.

Fakt, że coraz więcej firm stawia na rozwój technologii internetowej i wdraża np. aplikacje mobilne, nie jest przypadkiem – wynika z zainteresowania klientów usługami internetowymi. Zdecydowana większość banków pobiera dodatkowe opłaty wówczas, gdy klient chce zlecić np. polecenie przelewu lub wypłacić pieniądze w oddziale banku.

Czy trzeba uważać?

Pojawienie się nowych usług lub uzupełnienie funkcji dotychczasowych rodzi pytanie o bezpieczeństwo realizacji zleceń. Wszystkie firmy działające na rynku usług finansowych doskonale wiedzą, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno nadawcom, jak i odbiorcom pieniędzy. Z tego też względu np. banki stosują nowoczesne rozwiązania, gwarantujące, że przelew zostanie wykonany szybko, a do konta bankowego klienta nie będą miały dostępu osoby trzecie.

O bezpieczeństwie pamiętają również firmy, które oferują usługi przekazów pieniężnych. Ponieważ odbiór gotówki następuje w placówce lub pod wskazanym przez klienta adresem, odbiorca musi potwierdzić swoją tożsamość. O ile przekaz wysłany na Poczcie Polskiej może odebrać członek rodziny, o tyle kwotę widniejącą na przekazie zrealizowanym przez Western Union może podjąć wyłącznie adresat.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).