Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Sprawdź, jakie czynniki wpływają na wysokość OC

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Cena OC wcale nie musi być wysoka. Nawet jeśli od lat taką płacisz i sądzisz, że nie uda Ci się zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu komunikacyjnym, udowodnimy Ci, że się mylisz. Przeczytaj artykuł i zobacz, jakie czynniki wpływają na wysokość ceny polisy, a co za tym idzie jak możesz uzyskać zniżki OC. Bądź sprytny i nie przepłacaj, skoro nie musisz!

 

Zniżki OC za historię jazdy

Jednym z najbardziej oczywistych i znanych powszechnie czynników wpływających na cenę OC jest historia jazdy. Jeśli jest długa i bezkolizyjna, możesz liczyć na zniżki OC. O ile w danym roku nie staniesz się sprawcą kolizji, wypadku ani nie doprowadzisz do innej szkody, cena polisy nie wzrośnie z uwagi na ten aspekt.

Warto jednak, byś wiedział, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe – być może Twoje również, sprawdź to! – oferują bezpłatną ochronę zniżek dla swoich klientów. Polega ona na tym, że nawet jeśli w okresie ochrony zdarzy Ci się jedna kolizja czy inna szkoda, nie stracisz zniżki z tytułu „zbrukanej” historii jazdy. Ale uwaga! Musisz pozostać w tym samym towarzystwie. Jeśli je zmienisz, ochrona zniżek nie będzie miała mocy. To sposób na zatrzymanie klientów przez firmy ubezpieczeniowe.

Koniecznie sprawdź wszystkie czynniki, od jakich zależy cena Twojego OC: https://kioskpolis.pl/jakie-znizki-przysluguja-ci-w-oc/

Zniżki OC za dane osobiste

Ubezpieczyciela interesuje to, jak długo jeździsz i czy zachowujesz ostrożność, ale również jak żyjesz. Zniżki OC są przyznawane kierowcom za dojrzały wiek, mieszkanie w mało ruchliwej lokalizacji, pozostawanie w związku małżeńskim oraz posiadanie dzieci.

Twoje wybory życiowe są potencjalnym odzwierciedleniem charakteru. W oczach ubezpieczyciela młody singiel z dużego miasta będzie bardziej szalał za kierownicą niż stateczny ojciec dwójki dzieci z żoną i kredytem na dom. Łatwo zmierzyć, kto ma więcej do stracenia. Pamiętaj, że to wszystko dotyczy teorii i tego, jak postrzegani są kierowcy przez ubezpieczycieli. Jak jest w rzeczywistości, wie tylko dany kierowca.

Zniżki OC za samochód

Dlaczego osoba z nowym autem prosto z salonu może liczyć na więcej zniżek OC niż posiadacz ukochanego i wypielęgnowanego, kilku- lub kilkunastoletniego autka? Ponieważ nowe auto ma „gwarancję jakości producenta”. Nowe części – znów teoretycznie – nie zepsują się tak szybko, jak te tkwiące w pojeździe starym i przecież nie raz już naprawianym. Ponadto nowym samochodem łatwiej się manewruje, wymija.

Ubezpieczyciel, przyznając zniżki OC lub odbierając je, weźmie pod uwagę wiek samochodu, przebieg, wielkość silnika, markę i model. Dlaczego wielkość silnika? Ponieważ pojazdy z większym mogą bardziej się rozpędzić, a zatem stanowią większe zagrożenie na drodze. A dlaczego markę i model? W posiadaniu ubezpieczycieli są statystyki wypadków. Jeśli Twoje auto należy do grupy ryzyka, czyli tych, które często ulegają awarii i doprowadzają do wypadków, przyznanie Ci zniżek OC byłoby dla ubezpieczyciela nieopłacalne, ponieważ zachodzi większe prawdopodobieństwo, że będzie musiał wypłacać odszkodowanie poszkodowanej przez Ciebie osobie.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).