Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Ubezpieczenie na życie - jaki produkt wybrać

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Ubezpieczenie życiowe to decyzja, której nie należy podejmować zbyt szybko i pochopnie. Jej wybór poprzedzić musi analiza naszej obecnej sytuacji, przewidywania jak może się ona zmienić w ciągu kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, wziąć pod uwagę należy również swoje potrzeby. Zanim wybierzesz polisę zwrócić uwagę musisz na wiele aspektów. Jakich? Podpowiadamy jakie z nich są najważniejsze.

Przemyślane decyzje to dobre decyzje

Po pierwsze podpisując umowę ubezpieczenia na życie wiążesz się z towarzystwem ubezpieczeniowym na długie lata. Sprawdź więc opinie jego klientów, poczytaj czy odpowiada Ci idea oraz ścieżka jaką firma podąża. Dopiero jeśli nie będziesz miał żadnych wątpliwości decyduj się na podpisanie umowy. Musisz również dogłębnie przemyśleć wszelkie za i przeciw oraz przemyśleć czego dokładnie potrzebujesz. Na rynku znaleźć można bowiem całą masę przeróżnych produktów, które oferują ciekawe rozwiązania. Ciekawe jednak nie zawsze oznacza dobre dla Ciebie. Ubezpieczenie na życie musi być dopasowane do Twoich potrzeb. Jeśli chcesz inwestować wybierz fundusz inwestycyjny z ubezpieczeniem, jeśli potrzebujesz jedynie zabezpieczenia na wypadek śmierci wybierz prostą umowę bez dodatkowych pakietów. Jeżeli dodatkowo chcesz posiadać ochronę przed chorobą czy kalectwem wybrać musisz również polisę na dożycie.

Milion produktów - jak wybrać ten jedyny

Ubezpieczenia na życie to bardzo złożona i dość rozbudowana grupa produktów. Dzielimy je na te na całe życie, terminowe, posagowe oraz na dożycie. Firmy ubezpieczeniowe wychodząc na przeciw stale rosnącym oczekiwaniom klientów wprowadzają na rynek również nowoczesne polisy inwestycyjne czy zmienne. Oznacza to, że możesz nie tylko ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwego wypadku czy zabezpieczyć byt swojej rodziny na wypadek Twojej śmierci, ale także niejako przy okazji oszczędzać i gromadzić kapitał na przykład na dodatkową emeryturę. Wszystko zależy od Ciebie, Twoich możliwości oraz potrzeb. Jeśli inwestujesz na giełdzie lub lokujesz swoje pieniądze w inny, bardziej korzystny sposób nie kuś się na okazje, które wcale nie muszą okazać się tak doskonałe, jak się wydawało. Lepiej zainwestuj większą sumę w kompleksowe ubezpieczenie, a oszczędzaj sprawdzonym sposobem. Jeśli jednak wcześniej nawet nie pomyślałeś o tym, żeby odkładać kapitał może warto przeanalizować taką ofertę.

Składka za polisę życiową - wbrew pozorom wcale nie najważniejsza

Wybierając polisę często kierujemy się wysokością składki. Jest ona oczywiście ważna, w końcu nie można decydować się na polisę, której nie będziesz w stanie spłacać, bo zapewne szybko z niej zrezygnujesz. Ważne jest jednak to, żeby patrzeć na wysokość składki z pewnej perspektywy. W tym momencie może ona wydawać Ci się nieco wysoka, ale czy tak samo będziesz patrzył na nią za rok lub dwa? Może masz w perspektywie zmianę pracy lub awans? Warto oczywiście mierzyć siły na zamiary i nie porywać się z przysłowiową motyką na słońce, jednak nie należy przesadzać również w drugą stronę. Na szczęście większość towarzystw pozwoli Ci na indeksację składki lub po prostu jej zmianę. Nie możesz jednak robić tego zbyt często, weź to pod uwagę. Musisz być również świadomy od czego zależy wysokość Twojej składki. Ubezpieczyciel weźmie pod uwagę Twój wiek, sumę ubezpieczenia, wykonywany zawód, płeć, a nawet to czy masz niebezpieczne hobby takie jak wspinaczka górska czy skoki na bungee.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie polisy dobrym pomysłem będzie porównanie ofert ubezpieczenia na życie na przykład w porównywarce ubezpieczeń rankomat.pl. Korzystając z kalkulatora sprawdzisz wysokość składki w różnych towarzystwach. Dzięki niemu możesz zorientować się co mogą zaoferować Ci poszczególne firmy. Pamiętaj: ubezpieczenie to decyzja na całe życie - przemyśl ją!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).