Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Stan rynku nieruchomości

Jak wygląda teraz sytuacja na runku nieruchomości? Jaka jest dostępność kredytów hipotecznych dla osób prywatnych i firm? Kiedy będzie najlepszy czas na inwestowanie w nieruchomości? Chciałbym poznać Wasze zdanie.

Portret użytkownika Piotr Waydel

Ceny nieruchomości trochę spadły. Różnie w zależności od miejsca. Znaczna liczba oddawanych w tym roku domów i mieszkań jest związana z długim okresem budowy. Zaczęto je budować średnio dwa lata temu. Dlatego pula niesprzedanych mieszkań ciągle rośnie.

Od roku liczba wydawanych zezwoleń i rozpoczynanych budów znacząco spadła. Z tego powodu za rok, dwa będzie dołek. Niedługo podaż zrówna się z popytem, a później będzie mniejsza.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie z niespłacanymi na czas kredytami. Czy spowoduje to pojawienie się tanich możliwości zakupu z licytacji.

Dostępność kredytów hipotecznych dla kupujących jest znacznie utrudniona, w porównaniu do czasów hossy. Jednak dla deweloperów jest to jeszcze trudniejsze. Prawie żaden z nich nie może uzyskać kredytu na nowe inwestycje mieszkaniowe.

Kiedy będzie warto inwestować w nieruchomości?
Jest zbyt wiele czynników, które sprawiają, że rzetelna odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa.
Oprócz wyżej wymienionych informacji są inne. Niektóre znacznie poważniejsze. Takie jak usankcjonowana kreatywna księgowość banków, w związku z czym zupełnie nieznany jest stan finansów i globalnej ekonomii.

Pozdrawiam
Piotr Waydel

Portret użytkownika Piotr Waydel

Polecam artykuł na temat dostępności i kosztów kredytu dla firm, w którym są miedzy innymi następujące informacje

"Najtrudniej uzyskać kredyt firmom deweloperskim, transportowym, motoryzacyj:nym i producentom sprzętu AGD i RTV. W najbliższym czasie polityka kredytowa raczej się nie zmieni."

czy

"Nie ulega wątpliwości, że kredyty dla firm są zdecydowanie droższe niż rok temu."

Jak z tego wynika, niska stopa procentowa wcale nie przekłada się na się na koszt kredytu. Znacznie większy wpływ ma sytuacja finansowa świata.

Całość artykułu pod linkiem:
http://biznes.onet.pl/na-razie-nie-bedzie-wiecej-kredytow-dla-firm,18574,1572107,1,prasa-detal

Pozdrawiam
Piotr Waydel

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).