Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Portal Styl życia, kultura i rozrywka

Ostatnio doszliśmy do ważnego wniosku. Niech Mentora pozostanie biznesowa, a stworzymy równolegle portal dot. stylu życia, kultury i muzyki, i jeszcze jeden nt. wiedzy i nauki.

Mieszanie tego w jednym worku doprowadziłoby do powstania kolejnego onetu, a powiedzmy sobie szczerze, to on zawsze będzie miał przewagę konkurencyjną :). Połączymy portale w sieć, co da dodatkowe pole do promocji i pozycjonowania.

Teraz... podajcie Swoje propozycje nazwy do witryny "stylowo-rozrywkowej". Co myślicie w tej sprawie?

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

To będzie dobre rozwiązanie, ale w końcu onet też ma tak jakby różne subdomeny typu one film, onet muzyka, onet auto moto, onet biznes itp, czy o to nam chodzi czy jakoś inaczej?

Portret użytkownika Michał Toczyski

Nie bardzo. Wtedy z głównej mentory powstałby portal ogólnotematyczny, a lepiej będzie, byśmy byli kojarzeni tylko z karierą i biznesem.

Powstałby oddzielny portal [jakaś-nazwa].pl. Do każdego trzeba by było znaleźć odpowiednią redakcję, jak jest u nas i każdy po kolei rozkręcać.

Najpierw skupmy się na mentorze. Ponieważ sądzę, że Kostek jest tym poważnie zainteresowany, szkoda to zmarnować. Przecież chodzi tylko o stworzenie dodatkowej strony, kilka godzin roboty.

Potrzeba nam jego nazwy. Jak dogadamy się z centrum myśli JP2 i krajowym funduszem na rzecz dzieci, to może ich wychowankowie pisaliby teksty? To sprawa do ustalenia.

Albo po prostu porobić oddziały w szkołach? Po prostu popytajmy kolegów, pewnie część z nich zechce współpracować.

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

Równoległy portal czy osobna podstrona?
Mentora ma juz swój charakter i styl nad którym mozna jeszcze popracować.

Wymieszanie kariery i biznesu z rozrywką moim zdaniem nie jest niczym złym. Są tacy których przyciąga tylko rozrywka wiec przy okazji mogli by sie zainteresować również rozwojem i biznesem oraz na odwrót.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Bartku, i tak będzie. Główne menu na górze zostanie takie samo. Tylko "Styl życia" będzie prowadził do nowej domeny [styl].pl w podobnej szacie graficznej. Chodzi tu głównie o tematyczność, m.in. ze względu na wyszukiwarki internetowe. Uzyskujemy dzięki temu dodatkowe linki.

Sądzę, że to będzie najlepsze rozwiązanie. Rozmawiałem o tym z Dawidem Golakiem, startupowcem i właścicielem agencji TradeMaker. Doszliśmy do takich wniosków. Jeszcze ostateczna decyzja nie zapadła.

To będzie mniej więcej taka różnica, jak pomiędzy biznes.onet.pl a money.pl. Onet ma więcej kasy, ma odwiedzalność, ale nigdy nie wypromuje działu biznesowego bardziej, niż zrobił to money.pl

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

Myślę że to dobry pomysł, jestem za.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Pomysły na nazwę?

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

After Hours ;)

Portret użytkownika Michał Toczyski

Łukaszu, to dobrze brzmi. A może coś nie tyle polskiego, o ile prostego do zapamiętania i zapisania? Doświadczenie mnie nauczyło, żeby nie liczyć na znajomość angielskiego u obcych ludzi... Np. pogodzinach.pl. Tylko jest już zajęte.

Skorzystajmy z łaciny. Mentis oznacza rozum. Stąd pomysł na Mentorę. Może coś w ten deseń.

laudo, ave - chwale
factum - robić
volo - latać
habeo - mieć
potis - potężny
cogito - myśleć
appelo - nazywać
specto - patrzeć
moveo - poruszać się
ventum - przyjąć
vito - uwolnić
libereo - wolność
ligo - łączyć
humanus
virtus - cnota
civis - obywatel
primus
invitatus
semper
victoria
vita

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

Otium - Wypoczynek

Co Wy na to?

Portret użytkownika Michał Toczyski

otium.pl zajęte :(

Sama nazwa fajna. Sprawdzajcie je od razu, czy nie są zajęte, ok?

Portret użytkownika Michał Toczyski

vitao.pl... chyba nie bardzo

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

według mnie może być problem z łaciną. To się kojarzy zdecydowanie z mozolnym zakuwaniem, starożytnością, historią, pracą, filozofią. A to nie będzie zupełnie całkiem serio portal. jakaś luźna nazwa jest potrzebna. Łacina pasuje do mentory, bo tam jest poważnie, ale nie tu, tak mi się wydaje

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

może coś po hiszpańsku albo po włosku. Południowe narodowości są znane z temperamentu i skłonności do imprezowania

np. Grammo - po włosku "gram" - domena grammo.pl jest wolna

Portret użytkownika Michał Toczyski

grammo - ciekawe; zarezerwowałem na dwa tygodnie, opłacę, jak się na nią zdecydujemy

P.S. Sądzę, że zrobimy jeden portal ze stylem życia i wiedzą, bo tematyka do jednej grupy docelowej (zdrowie, sport, ciekawostki, rozrywka, kultura, muzyka, ekologia, technologia, świat, ...). Co sądzicie? Zrobilibyśmy Mentorę dla nie-przedsiębiorców.

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

czyli grammo - styl + wiedza
a mentora - ?

Portret użytkownika Bartek Guzik

Poczekajcie jescze chwile wrzucę to do podświadomości i na pewno ujawnią mi sie jakieś propozycje.

Zrobilibyśmy mentorę dla nie-przedsiębiorców ale moze to być coś co będzie, hmmm jakby to powiedziec Cool a jednoczesnie będzie pro-rozwojowe, tak żeby dotrzeć do naprawde szerokiej grupy. Tak jak mówiliśmy podczas skypa

Portret użytkownika Bartłomiej Guzik

Tak jeszcze sie zastanawiam nad zakładkami w stronie głównej mentora.pl zeby zmienić zakładkę "GRUPY" na "FORUM" lub "FORUM I GRUPY" . Chodzi o to zeby pojawiło sie słowo forum, jest to bardziej rozpowszechnione i wiecej ludzi wie o co chodzi . Patrząc na zakładkę "grupy" mogą nie wiedzieć ze tam sie toczy dyskusja.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Może to jest i pomysł. Z czasem powstałoby coś takiego, jak grupy w goldenline, dlatego na tym mi zależało. Na tymczasem nazwiemy to "forum". Zrobię kilka zmian dzisiaj pod wieczór.

P.S. Dostęp do grupy organizatorów mają wszyscy, chyba, że wątek zostanie zahasłowany (jak jest np. przy Alternatywnych Spotkaniach Biznesowych). W tym wypadku nie ma takiej potrzeba.

P.P.S. To jak - zostajemy przy grammo?

Portret użytkownika Michał Toczyski

Kategorie:

Wersja podstawowa strony stoi na http://grammo.mentora.pl .

Jakie będą potrzebne kategorie i jakie fora?

Popatrzcie na społeczności focus.pl, wiedza i życie, świat nauki, i inne, na których możemy się stylizować, a jednocześnie zachować indywidualizm.

Po prosty wypiszcie kategorie, a razem poukładamy je w logiczną całość.

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

ja od razu wrzuciłbym sport i technikę (gadżety=komórki, mp4, sprzęt audio, TV, komputerowy,...)

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

muzyka - z podziałem na gatunki i recenzje płyt, linki do najnowszych produkcji np. z youtube (powszechnie dostępne), linki do wywiadów z wartościowymi muzykami [ciekawe osobowości, ludzie których warto naśladować],

gry (te rozwijające) - recenzje, opisy [bez kodów], zapowiedzi, screeny, video, relacje z targów. A czemu by mentora nie mogła wysyłać swoich delegacji na targi pewnego dnia ;)

kino - najświeższe premiery kinowe - wyselekcjonowana lista tego co warto zobaczyć

motoryzacja, z informacjami np. co na pierwszy samochód, jakie są formalności przy rejestracji, itp. Od tego możnaby zacząć. Auto dla młodzieży, czyli skupimy się zapewne na segmencie A i B

kariera - można podzielić na kilka poddziałów np. "web" - porady dla początkujących programistów, grafików, "dziennikarstwo" - porady dla pasjonatów publicystyki, itp. W zależności od ilości chętnych i propozycji społeczności będzie można rozszerzać ten dział. Można też dodać video - tutoriale

ciekawostki - informacje o najnowszych odkryciach, o interesujących faktach z różnych dziedzin nauki. Młodzież będzie mogła zabłysnąć takimi info nawet w swoim towarzystwie, a na pytanie "a skąd wiesz" - padnie odpowiedź "czytałem na mentorze"

można jeszcze dodać dział moda, z opisami najnowszych kolekcji młodzieżowych takich firm jak cropp, house itp. Oczywiście jeśli będzie jakiś znawca tematu który się tym działem rzetelnie zajmie.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Nazwa: Grammo Powiedziałem o nazwie dwóm kolegom, skojarzyła im się z 1 gramem, narkotykami. Nie potrafili jej zapamiętać, kilka razy się o nią pytali. Potrzebujemy nowej nazwy.

Poprosiłem kilku kolegów, by nad nią pokminili dzisiaj. Chcę w poniedziałek ruszyć już z tym portalem - kategorie, treść, szata, forum. Mamy weekend, by się z tym wszystkim uporać.

Później może napiszemy case-study - portal internetowy w weekend :).

Na tej stronie poukładamy kategorie w postaci listy tak, jak będą widoczne w portalu.

http://docs.google.com/Doc?docid=0AWVwfR1BnbyKZGN4MjRka3ZfMTE5Y3FkNmJxaG4&hl=pl

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

ja niestety będę jak zwykle cały weekend poza domem, ale gdyby było coś ważnego postaram się odebrać telefon

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

Szukałem nowej nazwy i wpadłem na słowo "cześć" w różnych językach, możemy się tym zainspirować, np po irlandzku to dosyć ciekawie brzmi a haileo.pl jest domeną wolną. Wystarczyłoby wymyślić uzasadnienie dlaczego akurat irlandzki, gdy nas ktoś spyta ;) np, że młodzi Polacy tam wyjeżdżają a my inspirujemy, by zostawać w kraju czy coś w tym stylu.

Poniżej "cześć" w innych językach

Albański: Tungjatjeta
Angielski: Hello
Arabski: Marhaba
Bułgarski: Zdrawejte
Chiński: Neih hou
Czeski: Nazdar
Duński: Goddag
Esperanto: Saluton
Estoński: Tervist
Fiński: Paivaa
Francuski: Salut
Hiszpański: Hola
Holenderski: Hallo
Islandzki:Godan
Irlandzki: Haileo
Japoński: Konnichi wa
Koreański: Annyong
Łaciński: Salve
Niemiecki: Gruess dich
Norweski: Goddag
Portugalski: Oi
Rosyjski: Priwiet
Rumuński: Buna
Serbski: Zdravo
Szwedzki: Hejsan
Słowacki: Ahoj
Słoweński: Zhivjo
Turecki: Selam
Ukraiński: Prywit
Węgierski: Szervusz
Włoski: Ciao

Portret użytkownika Michał Toczyski

haileo będzie się mylić z heileo ("ai" po niemiecku pisze się przez e) lub hayleo / hajleo; nie mówię, że to jest jakieś złe czy nie do wypromowania, ale jeśli możemy, lepiej wybrać nazwę prostą, która jednoznacznie będzie się kojarzyć i łatwo wymawiać.

Może od nazw historycznych? Mamy ententa.pl, fronda.pl i inne. Coś w tym temacie proponuję?

Mindful?

Pogrubiłem ciekawsze i wolne propozycje:
http://docs.google.com/Doc?docid=0AWVwfR1BnbyKZGN4MjRka3ZfMTE5Y3FkNmJxaG4&hl=pl

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

Sprawdziłem raz jeszcze to spontaniczne "grammo" i nokautując samego siebie muszę stwierdzić że nie ma najmniejszego sensu promować tej nazwy, ponieważ po wnikliwych poszukiwaniach okazało się że "grammo" to istotnie znaczy "gram" tyle że w rzeczowniku. W czasowniku "gram" to "giogo". Potrzebowaliśmy nazwy na start więc z pośpiechu nie sprawdziłem tego dokładnie. Szukajmy dalej.

Portret użytkownika Cezary Trościanko

SweetLife...nie znam się jeszcze za dobrze na tym wszystkim, ale sądzę, że to by pasowało na nazwę i dobrze opisywało całą stronę^^ Jeżeli ma być o życiu i takich sprawach.
Ewentualnie jeszcze mam pomysł z nazwą newdream??

Jeżeli coś pomogłem to się cieszę, a jeżeli tylko namieszałem to sorki...

Portret użytkownika Michał Toczyski

Newdream może być ciekawe... Na razie zostaniemy przy aktualnej, KnowMore.pl.

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

new dream, trochę jak american dream. Pozytywne.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).