Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Szukasz pracy czy pieniędzy?

Gdy porozmawiałem z Kamilem Cebulskim i wróciłem z OKEBI (konferencja świetnie się udała) zacząłem czytać jego książkę. Właśnie w tej chwili zacząłem brać pod uwagę pewną sprawę.

Słyszałem o niej od bardzo dawna, jednak dopiero teraz głębiej się nad tym zastanowiłem. Właśnie w tym momencie doszło do mej świadomości pewne niezwykle ważne zdanie. Nie znając go skazywałem się na ciężką pracę, a mój dochód był pasywny tylko w pewnym procencie.

Te kilka słów pokazało mi, jakie pomysły pomimo, że wydają się idealnymi biznesami mogą wcale nie być zgodne z moimi celami. Chcę osiągnąć wysoki dochód pasywny i niezależność finansową. Chcę stać się milionerem w ciągu paru lat. Dlaczego nie każdy biznes, który mógłby stanowić całkiem pokaźne źródło zysków, nie zyska mojego zainteresowania?

Oto cała tajemnica:

"Nie szukaj pracy, tylko pieniędzy"

Właśnie z tego powodu odrzuciłem kilka projektów, które czekały na wdrożenie. Chciałem zrobić także serwis, w którym oceniałbym strony internetowe i je komentował. Ale...

Czego szukasz?

Mnóstwo czasu poświęcałem na coś, co z punktu biznesowego jest niepotrzebne, albo zbyt mało zyskowne. Skoro chcę stać się bogaty, to zamiast poświęcać czas na zbudowanie idealnego przedsięwzięcia, powinienem zabrać się za uzyskiwanie zysków. I robić to, co daje rezultaty.

Zadaję sobie pytanie: czy to co robię w przedsięwzięciu daje mi zysk? Czy ten czas mogę poświęcić na zbudowanie większych dochodów pasywnych? Czy zastanawiam się, co jeszcze mogę zrobić, czy myślę, jak osiągnąć cel?

Zasoby ograniczone...

Nasz czas i pieniądze należą do ograniczonych zasobów. Doba nie będzie miała więcej godzin. Nie wytrzymamy pracując 16 h dziennie. Dlatego zastanawiam się od dziś: czy ten czas mogę wykorzystać lepiej? Jak ten czas MOGĘ wykorzystać lepiej? Jak uzyskać wyższy dochód utrzymując ilość pracy na wybranym przeze mnie poziomie?

I jak zawsze znajdować czas na odpoczynek, kiedy mi się zechce? Jak wykorzystać każdą złotówkę kilka razy, by maksymalnie wykorzystać ekonomiczny potencjał naszej firmy, by pracował na naszą korzyść?

Praca = pieniądze

Tak więc ten temat rozwija książka Kamila Cebulskiego: Efekt motyla. Warto poczytać tę cienką lekturkę, chociażby dlatego, by zastanowić się nad sensownością naszych działań w przedsiębiorstwie czy inwestowaniu. Nie wszystko co się opłaca, tak naprawdę jest dla nas najlepsze.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).