Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Sklep internetowy na abonament - czy warto?

office | Przestrzeń dla biznesu

Jeśli nie uśmiecha nam się konieczność czekania przez kilka miesięcy na stworzenie sklepu internetowego i inwestowania w projekt kwot liczonych w tysiącach, to warto zastanowić się nad założeniem sklepu w modelu SaaS. W ten oto sposób uruchomienie sklepu nie będzie męką, a nasz budżet na tym nie ucierpi. W przypadku sklepu na abonament problem samodzielnego utrzymania serwerów i aktualizacji oprogramowania zostaje całkowicie rozwiązany, a wejście na rynek i rozpoczęcie sprzedaży zajmuje dosłownie kilka dni. Jak to zatem wygląda w praktyce i czy rzeczywiście warto postawić na coś takiego jak sklep w abonamencie?

 

Dlaczego zdecydowanie się na sklep w modelu SaaS jest dobrym rozwiązaniem?

SaaS to nic innego jak wynajmowanie i obsługiwanie silnika e-sklepu klientom w zamian za pobieranie miesięcznej opłaty. W zależności od tego czego potrzebuje przedsiębiorca oraz jakie są jego możliwości finansowe, do wyboru ma różne pakiety. W przypadku platformy Sky-Shop.pl możliwe jest otwarcie i prowadzenie sklepu internetowego za zaledwie kilkanaście złotych miesięcznie przy opłaceniu z góry pakietu na cały rok. Jest to wręcz idealne rozwiązanie dla właścicieli małych firm i początkujących przedsiębiorców. Bardziej rozbudowane pakiety znajdą dla siebie średnie przedsiębiorstwa, a te kompleksowe przeznaczone są dla firm prężnie się rozwijających.

Sklep internetowy na abonament można uruchomić i prowadzić zdalnie z dowolnego miejsca na świecie. Nie ma potrzeby instalowania na swoim komputerze żadnej aplikacji – do obsługi swojego e-sklepu wystarczy przeglądarka internetowa. Założenie i prowadzenie sklepu internetowego jeszcze nigdy nie było tak łatwe i przystępne. Niskie koszty uruchomienia e-sklepu to największa zaleta SaaS. Decydując się na gotowy szablon, można rozpocząć sprzedaż internetową za dosłownie zero złotych. Wystarczy opłacić abonament. Możliwie jest oczywiście również wdrożenie indywidualnego szablonu graficznego, co wiąże się z dodatkowymi ale nadal stosunkowo niskimi kosztami. Serwerem i jego administracją w przypadku sklepu na abonament zajmuje się usługodawca. Nie trzeba zatem przejmować się koniecznością zatrudniania administratorów ani też dzierżawą serwerów.

Sklep w modelu SaaS to sprawdzony sposób na wręcz natychmiastowe uruchomienie własnego sklepu internetowego. Można to zrobić dosłownie od ręki we własnym biurze czy zaciszu domowym. Wystarczy go potem skonfigurować i zatowarować, aby móc rozpocząć sprzedaż. Z kolei integracja sklepu z internetowymi hurtowniami sprawi, że jeszcze tego samego dnia na wirtualnych pólkach mogą pojawić się setki czy tysiące produktów. Asortyment jest dodawany w błyskawicznym tempie i nie ma konieczności wprowadzania go ręcznie. Ponadto silnik sklepu jest na bieżąco aktualizowany i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Aktualizacja oprogramowania oczywiście nie zaburza pracy sklepu, a dzięki niej można cieszyć się nowymi rozwiązaniami ułatwiającymi sprzedaż przez Internet. Usługodawca zapewnia również zaplecze technologiczne i szereg gotowych integracji z przeróżnymi usługami zewnętrznymi. Darmowa i profesjonalna grafika RWD sprawia, że można cieszyć się piękną szatą graficzną, dostosowaną do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).