Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak zaskarbić Sobie sympatię innych osób?

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Pewnie nie zdajesz Sobie jeszcze sprawy z tego, jak możesz w prosty sposób zyskać sympatię u innych osób, dzięki czemu wszelkie konflikty rozwiążesz jeszcze szybciej i łatwiej. Słyszałeś już o tych metodach, jednak prawdopodobnie nie wykorzystujesz ich w pełni.

Z pomocą niniejszego rozdziału zmienisz to.

Wrażliwość i zainteresowanie

Ciekawość trochę się różni od „wtykania nosa nie w swoje sprawy”, z tym, że trzeba to po prostu samemu wypraktykować. Ludzie lubią mówić o sobie. Jeśli pozwolisz w ten sposób wypowiedzieć się rozmówcy, to zarówno on poczuje się lepiej, jak całe zdarzenie przebiegnie w przyjemnej atmosferze.

Słuchaj aktywnie. Wypytuj o dodatkowe aspekty. Czasami możesz w takiej wstępnej rozmowie zachowywać się nieco chaotycznie, bo w ten sposób łatwiej wybadasz, czym interesuje się druga osoba. Jak powie Ci na przykład o rodzinie, to nawiąż do tego w przyszłości. Lubimy robić interesy, czy po prostu przebywać z kimś, kogo interesują nasze sprawy.

„A jak tam matura córki?” [w myśli: a co będzie na obiad jak wrócę?]
„Tragicznie, dostała 3, a ja spodziewałam się, że się tak dobrze nauczyła. To ją zdruzgotało!”
„Ach tak… jakie to smutne.” [w myśli: o kurka! Mam jeszcze zawieść dzisiaj papiery do urzędu]
„No właśnie. Nie wiem, co teraz będzie.”
„Będzie dobrze.” [w myśli: dobra, po załatwieniu papierów jadę do biura]
„A czy ty mnie w ogóle słuchasz?”

Nawet nie słychać tego, że druga osoba nie jest zainteresowana. To się czuje na poziomie nieświadomym. Dlatego pamiętaj, że w metodzie win-win liczy się autentyczność – prawdziwość Twoich uczuć oraz tego, co mówisz.

Chwalenie i uśmiech

Pewnie zdarzyło Ci się uzyskać kiedyś pochwałę. Założę się, że nie jedną. I jeśli Ty się z nią zgadzałeś, jeśli była poparta szczerymi argumentami, to czułeś się lepiej. Po prostu.

Ty działaj podobnie. Dostrzegaj to, co inni ludzie zrobili dobrze i zwracaj im na to uwagę. „Podoba mi się Twoje podejście do tej sprawy” brzmi o wiele lepiej niż „Jesteś fajny”, prawda?

Kiedy to mówisz, uśmiechnij się. Prosty, zadowolony uśmiech. A co najważniejsze – szczery. Sprawdź, jak dobrze poskutkuje to, czego się dzisiaj nauczyłeś w praktyce. Od razu.

A później przejdź do następnego rozdziału!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).