Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak zwiększyć skuteczność działania wykorzystując prawo konsekwencji?

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Jeśli już coś zaczniesz, to lubisz to dokończyć. Kiedy się zarzekłeś, że jesteś za czymś, to później trudno Ci zmienić zdanie. Starasz się zachować spójność pomiędzy tym, co mówisz a tym, co robisz. To bardzo ciekawa własność ludzkiego umysłu, którą za chwilę nauczę Cię wykorzystywać, by zwiększyć Twą skuteczność.

Weź teraz minutnik lub budzik i ustaw na dwie minuty. Od tej chwili czytaj najszybciej, jak to możliwe – z jak największym zrozumieniem. Tylko dwie minuty – czas start!

Dzięki temu się rozkręcasz, zaczynasz działać efektywnie. Możesz wykorzystywać tę metodę codzinne, by błyskawicznie zwiększyć tempo pracy. To ćwiczenie ma też drugą część. Czy już domyślasz się jaką?

Przerywasz wykonanie czynności po dwóch minutach i zabierasz się za coś innego. Kiedy warto to stosować? Kiedy Ci się czegoś nie chce. Przecież wytrzymasz 120 sekund pracy – tego możesz się podjąć, prawda?

A później, jak już się wkręcisz, to ją przerywasz.

I teraz spytasz się mnie: a czemu to służy? Już spieszę z odpowiedzią. Pisałem przed chwilą o prawie konsekwencji. Kiedy już zacząłeś coś robić, to podświadomie pragniesz to dokończyć. W przyszłości łatwiej będzie Ci się za to zabrać - z większą determinacją i chęcią. Dobrze brzmi?

Nie wiem, czy słyszałeś już o innej zasadzie dwóch minut. Pochodzi ona z czegoś, co się ładnie nazywa GDT (Getting Things Done). Na czym polega? Po prostu to, co zajmie Ci dwie minuty i mniej robisz od razu. Bez zbędnego segregowania i wrzucania w harmonogram. Z planowaniem też łatwo przesadzić – wiele osób boryka się takim problemem, że wpisują w kalendarz wszystko co można – a to też zabiera CZAS!

Czytaj kolejny rozdział, jeśli chcesz razem ze mną na nowo, jak to się mówi, odkryć Amerykę i znaleźć więcej czasu!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).