Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Opieka nad osobami starszymi to odpowiedzialna praca na pełen etat

Osoby, które zdecydowały się podjąć opiekę nad seniorem najczęściej wypalają się, po krótkim okresie pełnienia tej funkcji. Stres, wyczerpanie fizyczne oraz psychiczne, chęć ciągłej pomocy i kontroli zamieniają się w niepożądane skutki uboczne. Dlaczego tak często opiekunowie szybko tracą siły i zapał? Kluczowym problemem i przyczyną wielu trudności jest częsty brak wystarczającej wiedzy opiekunów na temat tego, jak dobrze zorganizować opiekę, a także na temat istotnych zmian zachodzących w organizmie, psychice i zachowaniu osób starszych, zwłaszcza tych z demencją.

 

Skutki i efekty samodzielnej opieki nad seniorem

Decydując się na samodzielną opiekę nad osoba starszą musimy liczyć się z obciążeniami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. W efekcie przewlekłego stresu opiekunowie często doświadczają depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń snu, a także różnego rodzaju objawów somatycznych, takich jak bóle napięciowe. W takiej sytuacji pomoc drugiej osoby staje się nieoceniona - odciążenie od nadmiaru obowiązków, podzielenie ich na pół finalnie służy opiekunom i seniorowi, który może mieć wyrzuty sumienia, że poświęcasz mu zbyt wiele czasu.

Dom opieki - powierz opiekę senioralną specjalistom

Opieka senioralna powierzona osobom przygotowanym do tego zawodowo jest w Polsce mało powszechna. Niestety z powodu braku świadomości, często obwiniamy się myśląc, że takie rozwiązanie to pozbycie się kłopotu i odpowiedzialności. Nic bardziej mylnego - powierzając starszą osobą w ręce profesjonalnych specjalistów z domów opieki zyskamy świadomość, że senior ma zapewnioną odpowiednią opiekę.

Dlaczego warto zapewnić osobie starszej miejsce w domu spokojnej starości?

Wykwalifikowani pracownicy domów opieki mają konkretną wiedzę na temat tego jakie zmiany zachodzą w psychice oraz organizmie osoby starszej przy różnorodnych schorzeniach. Ponadto w domu spokojnej starości seniorzy mają codziennie kontakt z innymi mieszkańcami, dzięki czemu nie odczuwają nudy i samotności. Jak wiadomo kontakt z drugą osobą, a nawet zwykła rozmowa, jest niezbędna, aby zachować dobrą sprawność umysłu. Domy spokojnej starości zapewniają kontakt z osobami znajdującymi się na podobnym etapie życia - towarzystwo w podobnym wieku z podobnymi problemami ma ogromny wpływ na samopoczucie seniora.

Nowoczesne domy opieki - bezpieczne rozwiązanie

Nowoczesne domy seniora zapewniają wygodne warunki dostosowane do potrzeb seniorów, całodobową, profesjonalną opiekę przez osoby wykształcone w danej dziedzinie. Nowoczesne domy seniora oferują wyjątkowy program opieki nad osobami dotkniętymi demencją, w tym chorobą Alzheimera, osobami z chorobą Parkinsona oraz osobami o ograniczonej samodzielności. Celem opieki i terapii jest spowolnienie postępowania choroby, utrzymanie właściwego stanu emocjonalnego osoby chorej poprzez ograniczenie tzw. trudnych zachowań i zapewnienie jej jak najlepszego samopoczucia. Takie rozwiązanie jest działaniem rozważnym i racjonalnym ze strony osoby opiekującej się. Domy opieki umożliwiają częste odwiedziny seniorów, więc kontakt w żaden sposób nie zostaje ograniczony. Podejmując decyzję o wsparciu specjalistycznego domu opieki, jednocześnie zyskujemy świadomość, że senior ma obok osoby, które potrafią przekazać dużo opieki i wyrozumiałości, a warunki przystosowane są do ich stanu zdrowia psychicznego i fizycznego oraz całodobową pomoc medyczną.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).