Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Propozycja dla przedsiębiorców: wirtualne biuro

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Nie każda firma potrzebuje do sprawnego funkcjonowania własnego biura - do takiego wniosku w 1994 roku doszedł Ralph Gregory. Spostrzeżenie to nasunęło Gregory'emu pomysł na firmę, której zadaniem było odciążanie innych firm z obowiązku prowadzenia licznych spraw biurowych. Propozycja ta, która nosi miano wirtualnego biura, jest dziś rozwiązaniem cieszącym się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Warto zastanowić się zatem, dlaczego.

Wirtualne biuro to znakomity sposób na obniżenie kosztów działalności, stąd na takie rozwiązanie decydują się nie tylko nowe firmy, ale także te, które z powodzeniem funkcjonują na rynku już od pewnego czasu. Podstawowe korzyści wynikające z posiadania wirtualnego biura to dysponowanie indywidualnymi numerami telefonicznymi oraz adresem centrum biznesowego, co niewątpliwie przekłada się na wzrost prestiżu firmy.

Funkcjonowanie wirtualnego biura opiera się na outsourcingu działań biurowych, począwszy od najprostszych do bardziej skomplikowanych czynności. Wirtualna siedziba zapewnia podstawową obsługę biurową, na którą składają się takie działania jak odbiór telefonów i faksów czy obsługę poczty tradycyjnej i internetowej. Ponadto wirtualne biuro gwarantuje pełną obsługę prawną i księgową, przechowywanie dokumentów, rejestrację podmiotów gospodarczych w odpowiednich urzędach. To nie wszystko. W zależności od potrzeb klienta wirtualne biuro zajmie się, na przykład, wynajmem sal konferencyjnych czy hoteli na spotkania biznesowe. W ramach wsparcia doradczego w różnych dziedzinach, wirtualne biuro pomoże przedsiębiorcy w tworzeniu biznesplanu czy doborem lokalizacji - na przykład na kolejny sklep czy fabrykę.

Korzyści wynikające z posiadania wirtualnej siedziby są liczne. Popularność tego rozwiązania przemawia za tym, że jest inwestycja opłacalna. Wirtualne biuro odciąża przedsiębiorcę z licznych czynności, dzięki czemu ten może zająć się kwestiami, które dla działalności jego firmy najważniejsze. Choć początkującemu przedsiębiorcy wirtualne biuro może wydawać się niepotrzebną inwestycją, to w dłuższej perspektywie, jak sam zapewne się przekona, pozwoli mu oszczędzić nie tylko sporo czasu, ale i pieniędzy.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).