Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Sekrety Czasu: Najważniejszy rozdział w tym raporcie...

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Podsumowanie!

Tradycyjne zarządzanie czasem. Harmonogramy i planowanie to nie wszystko. Są one pomocne, jednak warto zainteresować się także subiektywnym poczuciem czasu, bo każdy z nas postrzega go inaczej.

Spowalnianie czasu. Używanie muzyki do skojarzenia naszych codziennych sytuacji z tymi, które nam się dłużą. Działanie na submodalnościach – dostosowujesz parametry dwóch obrazów (kolor, wielkość, odległość i in.) wytworzonych w umyśle.

Zjawisko synergii. Wiedz, za ile spraw się wziąć jednocześnie. W jednym momencie koncentruj się na jednym zadaniu. Niektóre Twoje projekty mogą się uzupełniać i wzajemnie wspierać, dzięki czemu efektywniej wykorzystasz czas.

Zwiększanie efektywności. Pytaj się samego Siebie: jak mogę zrobić to szybciej? Jak mogę to zrobić efektywniej? W jaki sposób łatwiej dojdę do celu? Zasada „non-perfekcjonizmu”: rób coś, dopóki warto. Odrzuć zbędne komplikowanie i dopieszczanie projektów.

Dwie strategie. Pionowa – specjalizacja w jednej dziedzinie, w jednym projekcie. Dążenie do bycia pierwaszym. Pozioma – wiele źródeł korzyści (np. kilka małych biznesów zamiast jednego dużego).

Prawo konsekwencji. 2 minuty wytężonej pracy, przerwanie zadania. Zajęcie się czymś innym... i powrócenie do zadania.

Zasada dwóch minut. Co Ci zajmie maksymalnie 120 sekund, rób od razu.

Pożeracze czasu. Zrezygnuj z czegoś, co Ci niepotrzebnie zabiera czas! Zapisz Sobie, jak wygląda Twój dzień z dokładnością do 30 minut. Przygotuj się do pracy i sprzątnij biurko.

Delegowanie. Barter, czyli wymiana produktów i usług. Bank czasu... łączymy się w grupy, w których każdy robi to, co umie najlepiej.

Zakończenie, które warto przeczytać!

Po tych kilku stronach raportu wzbogaciłeś Swoją wiedzę. Czy już wiesz, co z tym zrobisz? Zaczniesz to stosować od dzisiaj w Swoim życiu? Mam nadzieję, że tak.

Najlepszym sposobem, by zacząć jest... zacząć!

Pamiętaj o tym. Zdziwiłbyś się, jak wiele osób traci czas z tego prostego powodu, że nie umie nim gospodarować. I boi się zacząć. Ty bądź inny.

Pozdrawiam Cię i liczę, że będziesz potrafił skorzystać z tego, czego się dziś dowiedziałeś!

Michał Toczyski :: Sukces PRO

PS Ten raport stanowi swego rodzaju wprowadzenie do innego zarządzania czasem. Znacznie więcej na ten temat dowiesz się na współorganizowanych przeze mnie warsztatach.

Sprawdź, kiedy odbędzie się najbliższe szkolenie klikając w link: http://www.sukcespro.pl

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).