Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Siła strategii: Jak Google stało się liderem?

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Dlaczego Google jest liderem w dziedzinie wyszukiwarek i żadna konkurencja z nim nie wygrała? Dlaczego Google zapłaciło grube pieniądze za oprogramowanie, który udostępnia za darmo?

Niektóre inwestycje nie muszą się bezpośrednio opłacać. Wystarczy wspomnieć o kalendarzu, notatniku, serwisie video, statystykach stron internetowych, grupach dyskusyjnych, mapach i wielu innych witrynach. Te wszystkie aplikacje - a istnieje ich znacznie więcej - otrzymujemy bezpłatnie po założeniu konta w serwisie Google.com.

Tylko w niektórych gigant wyszukiwarkowy wyświetla reklamy. A to przecież one generują przeważającą część zysku. Dzięki swojej strategii udostępniania bezpłatnych notatników, kont, poczty Google dysponuje ogromnymi zestawieniami danych. Posiada niewiarygodne ilości informacji na temat każdego użytkownika ogólnoświatowego internetu.

Jeśli częściej wyszukujesz i wchodzisz na strony związane tematycznie z marketingiem, to Google niejako zacznie Ci sugerować niektóre witryny. Przygotowuje specjalną stronę wyników szukania sprofilowaną dla Ciebie. Na podstawie Twojego działania w internecie Google dostosowuje się pod Twoje potrzeby. Sprawdza tematykę i słowa kluczowe wszelkich wpisów do kalendarza, notatnika. Analizuje tematykę stron i za pomocą statystyk poznaje zainteresowanie różnymi frazami.

Dzięki temu wyszukiwarka serwuje Ci reklamy, które mogą wydawać się Tobie bardziej atrakcyjne. Przekłada się to na zarobki, które rekompensują inwestycję firmy w bezpłatne narzędzia internetowe. Odpowiednie sortowanie i wyświetlanie stron powoduje, że Google to jedna z najskuteczniejszych wyszukiwarek i odpowiadająca zapotrzebowaniu klienta.

Nie wszystko musi się bezpośrednio opłacać. Sprawdź, jak strategia badania rynku, potrzeb Twoich Klientów, zadziała w Twoim biznesie. Zastanów się, co wygeneruje Ci dochód pośredni i wybije ponad konkurencję? W jaki sposób staniesz się liderem w branży?

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).