Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak uzyskać odszkodowanie po wypadku?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Dlaczego walka o zadośćuczynienie, nigdy nie jest łatwa? Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny lub za wypadek w pracy to jedna z tych rzeczy, o której nikt nie myśli zawczasu – „no przecież mnie to nie dotyczy, dlaczego mam się teraz dowiadywać jak walczyć o odszkodowanie”. Gdy jednak staniemy się ofiarą wypadku, możemy nie być w stanie – zarówno pod względem fizycznym lub psychicznym, by poprawnie zająć się wszystkimi skomplikowanymi czynnościami związanymi z walką o uzyskanie odszkodowania, oraz walką o nieuzyskanie niesprawiedliwie zaniżonego zadośćuczynienia.

Wszyscy chcielibyśmy żyć w świecie, w którym osoby poszkodowane, zostają automatycznie zrekompensowane za swoje szkody i w dodatku uzyskają maksymalną kwotę zadośćuczynienia. Wszyscy wiemy, że w praktyce tak to nie wygląda. O odszkodowanie zawsze należy walczyć.

Co należy zrobić, by uzyskać wyższe odszkodowanie za wypadek?

 

  • Zbadaj się – niezależnie jak się czujesz Ty lub bliska Ci osoba (w zależności od tego, kto jest ofiarą wypadku) należy jak najszybciej przeprowadzić badania lekarskie i zebrać odpowiednią dokumentację medyczną. Jest to ważne nie tylko dlatego, że obdukcja lekarka jest fundamentalnym dowodem w sprawie walki o odszkodowanie, ale również z tego powodu, że poważne konsekwencje zdrowotne mogą nie być przez ciebie odczuwalne zaraz po wypadku i jedynie lekarz będzie w stanie stwierdzić faktyczny stan zdrowia ofiary.

 

  • Wezwij policję i stwórz dokumentację – nie licz na to, że Twoje zeznania wystarczą jako jedyny dowód na to, jak potoczył się wypadek. Liczą się dowody. Na miejscu wypadku policja dokona wymaganych oględzin i stworzy odpowiednią dokumentację. Należy uzyskać kopię dokumentacji policyjnej, najczęściej w postaci sfotografowania jej na miejscu zdarzenia, za zgodą policji.

Dlaczego odszkodowania są zaniżane?

 

Zadaniem pracowników firm ubezpieczeniowych nie jest wydawanie jak największej kwoty ubezpieczenia wszystkim poszkodowanym. Firmy ubezpieczeniowe to biznes i jeżeli mogą zgodnie z prawem nie wypłacić odszkodowania lub wypłacić niewielkie – to tak zrobią. Osoby poszkodowane w wypadkach, które nieraz potrzebują pieniędzy jak najszybciej, bardzo często pochopnie podpisują zgody i kończą z zaniżonym zadośćuczynieniem. W tej nierównej walce warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, którzy w naszym imieniu walczyć będą o godne odszkodowanie.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).