Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Księgowość dla firm aspirujących

m.antoniak | Przestrzeń dla biznesu

Posiadanie dobrej księgowej – to skarb. Zwłaszcza księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej jest inwestycją, o którą warto zadbać. Dlaczego jest to takie istotne?

Po pierwsze: mamy pewność, że ktoś kontroluje nasze składki i podatki

System składkowo-podatkowy jest w Polsce dość skomplikowany, zwłaszcza jeśli prowadzimy firmę. Musimy rozliczyć się z wieloma różnymi podmiotami, dodatkowo trzeba pamiętać o terminach, kwotach, sposobach rozliczeń… Ilość czasu, którą poświęcilibyśmy na nabycie tej wiedzy, jest niezwykle duża. Zastanów się – czy warto zagłębić ją samemu, czy jednak wolisz ten czas poświęcić na rozwijaniu biznesu, a kwestie księgowości zostawić profesjonalistom, którzy zrobią to lepiej i szybciej? Osoby i firmy, które świadczą te usługi od lat – a to oznacza, że znają też kruczki prawne, których Ty byś nie wychwycił, starając się ogarnąć wszystko samemu.

Po drugie: dostajesz pełną analizę sytuacji finansowej firmy

Księgowość zapisuje każdy, nawet najmniejszy ruch finansowy w przedsiębiorstwie. Jeśli tylko mądrze będziesz korzystał z tych danych – możesz przeprowadzić szybką i sprawną optymalizację zasobów, a nawet podjąć decyzję o restrukturyzacji. Księgowość dla firm aspirujących wymaga więc nie tylko przekazania suchych faktów, ale wsparcia ich konkretnymi uwagami czy doradztwem.
Ponadto, księgowość to podstawa zarówno finansowa, jak i prawna – dokumenty księgowe są wiążące, jeśli chodzi o jakiekolwiek spory czy procesy sądowe; są też niezwykle przydatne w czasie kontroli.

Po trzecie: zachowujemy przejrzystość

Przejrzystość jest ważna zarówno w przypadku komunikacji wewnętrznej (wśród pracowników), jak i komunikacji zewnętrznej (inwestorzy, banki, potencjalni klienci). Szczegółowa dokumentacja pozwala nam wyceniać poniesione wydatki, jak i otrzymane zyski – na przykład w przypadku pracowników, gdy decydujemy się na przyznanie premii. Zwłaszcza księgowość w jednoosobowej działalności gospodarczej pozwala nam na wzbudzenie zaufania na przykład wśród potencjalnych inwestorów – dokładna i szczegółowa dokumentacja pełni funkcję sprawozdawczą, co pomaga w szybszym zawieraniu umów.

Jeśli chcesz zlecić swoją księgowość do biura rachunkowego, zapoznaj się z ofertą SIGMAPARTNER.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).