Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Smart home – inwestycja warta swojej ceny?

m.antoniak | Przestrzeń dla biznesu

Dom, który reaguje na nasze polecenia i wyręcza nas z wielu czynności jeszcze do niedawna był jedynie futurystyczną wizją z książek, filmów i seriali science-fiction. Dzisiaj natomiast takie rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Jakie zalety, oprócz oczywistej wygody, gwarantują systemy zdalnego zarządzania?

Rozwiązania smart home cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów na całym świecie. Mianem tego określenia nazywanych jest wiele udogodnień – zarówno takich, które pozwalają zarządzać całym budynkiem, jak i rozwiązań dla pojedynczego klienta.

Gniazdko sieciowe, które myśli o wszystkim

Inteligentne gniazdko sieciowe to jedne z prostszych i jednocześnie tańszych rozwiązań smart home. Dzięki niemu domownicy mogą mniej martwić się o zagrożenie spowodowane żelazkiem podłączonym do prądu czy kosztami związanym z poborem prądu przez urządzeń znajdujące się w trybie czuwania. Dzięki modułowi Wi-Fi można sterować przełącznikiem, odcinającym lub otwierającym dopływ prądu do podłączonego do gniazdka sprzętu.

Oświetlenie o krok przed domownikami

Inteligentne oświetlenie umożliwia nie tylko jego zdalne włączanie i wyłączanie, ale również regulację jego natężenia. Takie rozwiązanie prowadzi do jeszcze większych oszczędności niż żarówki energooszczędne i żarówki LED, bowiem oprócz mniejszego poboru prądu, pracuje o wiele rzadziej w czasie, kiedy nie jest potrzebne. Aby łatwo sterować inteligentnym oświetleniem, wystarczy zamontować w domu wspomniane wyżej gniazdka sieciowe lub zainwestować w specjalny system do zarządzania oświetleniem.

Inteligentny i bezpieczny dom

Systemy smart home oferują również specjalne rozwiązania zapewniające domownikom bezpieczeństwo w postaci monitoringu i czujników. Jedną z propozycji jest na przykład kamera z czujnikiem ruchu, wyposażona w moduł Wi-Fi, wysyłająca powiadomienia na maila lub na serwer FTP.

Jeden system, wiele rozwiązań

Idąc za potrzebami klientów producenci opracowali również kompleksowe systemy smart home, łączące funkcje zarządzania siecią elektryczną, oświetleniem, monitorowania bezpieczeństwa i wiele innych.

Wiarygodne pożyczki pieniędzy na wymarzony dom

Jak widać, rozwiązania smart home to nie tylko wygoda użytkowania, ale również oszczędność czasu i pieniędzy, a także większy komfort bezpieczeństwa. Warto zainwestować w tego typu rozwiązanie – a jeśli brakuje gotówki, można skorzystać z oferty wiarygodnych pożyczek pieniędzy.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).