Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Udany debiut ucznia, czyli co zawiera wyprawka szkolna

m.antoniak | Przestrzeń dla biznesu

Wrzesień dobiega końca, a Ty jeszcze nie masz skompletowanej pełnej wyprawki dla swojego dziecka? Koniecznie sprawdź, co powinna ona zawierać. Być może coś przeoczyłaś/eś...

Rozpoczęcie nauki wymaga dobrego przygotowania. Aby otworzyć nowy rok szkolny z pasmem sukcesów, Twojemu dziecku potrzebna jest dobrze skompletowana wyprawka. Najlepiej będzie jeśli wydrukujesz listę z pozycjami, co zawiera pełna wyprawka i razem z nią udasz się na zakupy.

1. Zeszyty w kratkę i w linie – w zależności od tego, do której klasy chodzi Twoje dziecko, wybierz zeszyty w linię lub w trzy linię. Najlepiej jest kupić zeszyty na zapas – nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebny nagle będzie nowy zeszyt.

2. Nożyczki, linijki, klej

3. Przybory do pisania – w wielu szkołach dzieci rozpoczynają naukę pisania używając ołówków. Niemniej jednak warto szczegółowo dopytać nauczycielkę, jakie przybory do pisania będą potrzebne Twojemu dziecku.

4. Okładki na książki i zeszyty

5. Plastelina, kredki, pastele, flamastry

6. Temperówka

7. Piórnik

8. Farby i pędzelki

9. Blok techniczny i rysunkowy

10. Bibuła, kolorowy papier

11. Teczka z gumką

11. Strój gimnastyczny

12. Kapcie na zmianę i worek na kapcie

13.Plecak lub tornister

14. Bidon i pudełko na śniadanie

Specjalne przybory do pisania dla dzieci leworęcznych

Jeśli Twoje dziecko jest leworęczne, koniecznie skorzystaj z oferty przyborów, skierowanej właśnie do takich uczniów. Oprócz specjalnych ołówków i długopisów, znajdziesz również nożyczki, temperówki, a nawet zeszyty dla dzieci leworęcznych.

Nie oszczędzaj za wszelką cenę na jakości

Większość z wymienionych wyżej elementów wyprawki będzie służyć Twojemu dziecku przez cały rok. Dlatego kompletując wyprawkę, zwróć uwagę na jakość poszczególnych akcesoriów. Szczególnie jest to ważne w przypadku kapci i plecaka. Ich nieodpowiednia forma może bowiem negatywnie wpłynąć na postawę Twojego dziecka. Trzeba pamiętać, że w wieku szkolnym układ kostny dziecka jeszcze się kształtuje, dlatego maluch nie powinien chodzić w przypadkowym obuwiu, ani nosić zbyt ciężkich rzeczy, nieprawidłowo obciążających kręgosłup.

Pieniądze na wyprawkę? Nie bój się wiarygodnych pożyczek

Na wyprawkę dla dziecka w wieku szkolnym rodzice muszą wydać zwykle kilkaset złotych. Dla większości rodzin taki wydatek stanowi duże wyzwanie, obciążające domowy budżet. Jeśli potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki pamiętaj, że szybkie pożyczki pieniędzy to oferta, z której warto skorzystać w takich okolicznościach.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).