Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Producent chemii cynkowej może zapewnić odbiór odpadów cynkowych?

Redakcja | Przestrzeń dla biznesu

Chemia cynkowa to specjalistyczna grupa produktów, więc słusznie może się wydawać, że najlepszym operatorem do odbioru odpadów cynkowych będą firmy, które zajmują się produkcją tego typu wyrobów chemicznych. Co jest do tego potrzebne i dlaczego każde przedsiębiorstwo korzystające z tego rodzaju chemii ma obowiązek zagospodarowywać odpady?

Jeśli pomyślimy nad tym, kto najlepiej zna się na samochodach, komputerach czy długopisach, grach wideo czy filmach, szybko stwierdzimy, że są to osoby, które odpowiadają za produkcję tych rzeczy. Oznacza to, że wiedzą też, jak zajmować się nimi w przypadku awarii czy kiedy zachodzi potrzeba przeprowadzenia specjalistycznych działań z nimi związanych. Idąc tym tropem, producent chemii cynkowej, zna się na tym rodzaju wyrobów chemicznych najlepiej, więc powinien móc w sposób profesjonalny przeprowadzić odbiór odpadów cynkowych. Jednak do tego potrzebna jest nie tylko wykwalifikowana kadra, ale również odpowiednie pojazdy do transportu takich odpadów i narzędzia potrzebne do ich utylizacji różnego rodzaju odpadów cynkowych.

Pył cynkowy, popioły cynku, cynk twardy czy pyły z filtra

Niezależnie czy jest to metalizacja natryskowa cynkiem, produkcja gumy czy farmacja - używając rozmaitych rodzajów chemii cynkowej, jakimi są proszek cynkowy, chlorek cynku w roztworze wodnym czy aktywny tlenek cynku, jako efekt uboczny otrzymuje się różne typy odpadów, które dzielą się na:

  • Odpady cynkowe stałe: cynk twardy, popioły cynku, pył cynkowy,
  • Odpady płynne (zawierające cynk): zużyte kwasy potrawienne, zużyty topnik cynkowo-amonowy,
  • Pozostałe odpady cynkowe: pyły z filtra i inne.

Ponieważ odpady cynkowe należą do grupy odpadów niebezpiecznych, to prawo krajowe i unijne bezwzględnie nakazuje każdemu przedsiębiorstwu, które używa ich w swojej działalności, wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za logistykę zagospodarowania i utylizacji tych odpadów. Na szczęście nie musi to być pracownik danego przedsiębiorstwa, a funkcja może być pełniona przez zewnętrznego konsultanta, z firmy, która odbiorem odpadów cynkowych po prostu się zajmuje.

Producent chemii cynkowej będący dostawcą i odbiorcą odpadów?

Recynk to firma z piętnastoletnim doświadczeniem, która nie tylko produkuje i dostarcza najwyższej jakości chemię cynkową, dzięki własnemu laboratorium i kadrze specjalistów, ale prowadzi również odbiór odpadów cynkowych. Recynk posiada specjalistyczne pojazdy potrzebne do tego celu, jak również niezbędny know-how i wszelkie potrzebne zezwolenia. Proces przeprowadzany jest w taki sposób, by zminimalizować zagrożenie dla środowiska naturalnego i umożliwić odzyskanie, jak największej ilości surowca. W ofercie firmy możemy znaleźć takie produkty jak:

  • chlorek cynku w roztworze wodnym o stężeniach 45%, 60% oraz 60% (istnieje również możliwość dostosowania stężenia),
  • aktywny tlenek cynku w różnych rodzajach,
  • topnik cynkowo-amonowy.

Wciąż udoskonalane receptury i konsekwencja działań sprawiają, że Recynk jest godnym zaufania kontrahentem, który oferuje możliwość długotrwałej i kompleksowej obsługi w zakresie chemii cynkowej.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).