Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Sprzedawcy prądu – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Współcześnie w Polsce istnieje wiele firm dostarczających energię elektryczną do klientów indywidualnych i biznesowych. Konkurencja na rynku energii elektrycznej stale wzrasta, co jakiś czas pojawiają się nowi sprzedawcy prądu i zachęcają klientów atrakcyjnymi ofertami, poza nowymi sprzedawcami firmy działające na rynku od wielu lat chętnie zmieniają swoje oferty i lepiej dostosowują je do potrzeb nabywców, udzielają także przeróżne rabaty dla stałych i nowych klientów. Duży wybór pozwala każdemu na swobodny dobór najkorzystniejszego dostawcy energii elektrycznej, nie jest to jednak prostym zadaniem i wymaga dokładnego przeanalizowania poszczególnych ofert sprzedawców prądu.

Doskonałym rozwiązaniem pomagającym wybrać ,,najlepszego” sprzedawcę prądu jest skorzystanie z porównywarki cen energii elektrycznej. Porównywarka umożliwia dokładne porównanie ofert sprzedawców prądu dostępnych w naszym obszarze. Pozwala klarownie zobrazować ile pieniędzy możemy zaoszczędzić na rachunku za prąd wybierając konkretnego sprzedawcę.

Sprzedawcy prądu w Polsce

Sprzedawcy prądu w Polsce to między innymi Enea, PGE, Tauron, Elektrix, Energa, Fortum i wiele innych firm. Każda z nich prowadzi odmienną politykę, przygotowuje zróżnicowane umowy i zachęca swoich klientów przeróżnymi ofertami. Często sprzedawcy prądu tworzą skomplikowane umowy na podstawie, których ciężko jest oszacować całkowity miesięczny koszt za usługę. Najczęściej w umowie zawarte są opłaty pobierane przez dystrybutora energii elektrycznej i opłaty pobierane przez sprzedawcę prądu. W skład opłat pobieranych przez sprzedawcę zawsze wchodzi opłata za energię elektryczną czynną wyrażona w zł/kW. Dodatkowo, niektórzy sprzedawcy poza opłatą za energię czynną do każdego rachunku doliczają opłatę handlową. Opłata handlowa w wielu przypadkach znacząco zwiększa końcowy rachunek za prąd, dlatego też wybierając sprzedawcę prądu należy dokładnie przestudiować umowę.

Korzystnym rozwiązaniem jest użycie porównywarki cen prądu, pozwala ona sprawnie porównać dostępnych na rynku sprzedawców prądu i wskazać najatrakcyjniejsze oferty. W porównywarce są zestawiane poszczególne oferty i brane pod uwagę wszyscy sprzedawcy prądu, dostępna jest bezpłatnie i każdy może z niej skorzystać. Zbiera poszczególne dane i dokładnie weryfikuje wszystkie opłaty (opłaty pobierane przez dystrybutora energii elektrycznej i opłaty pobierane przez sprzedawcę prądu). Pozwala uniknąć ukrytych kosztów i daje gwarancję obniżenia swoich dotychczasowych rachunków za prąd, nawet o 30%.

Porównywarka cen energii działa sprawnie i wystarczy już kilka minut, aby poszczególni sprzedawcy prądu zostali zweryfikowani, a klient uzyskał ich cenniki. Wystarczy wejść na stronę porównywarki cen prądu - optimalenergy i wypełnić darmowy formularz. Klient może również dowolnie ustalić interesujące go warunki (czas trwania umowy, sposób wypowiedzenia, stawkę za prąd). W szybkim czasie uzyskuje porównanie sprzedawców prądu i może wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dodatkową zaletą jest automatyzacja całego procesu, zgłoszenie natychmiast trafia do wybranego sprzedawcy prądu, który błyskawicznie kontaktuje się z potencjalnym klientem.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).