Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

[komentarz] Bo do ludzi trzeba mieć podejście

Witajcie,

Szczególnie podoba mi się punkt czwarty :). Ciekawe podejście, każdy ma swoje.

Odnośnie dopasowania: enelpowcy nazywają to rapportem, a w błyskawicznym skrócie można to podsumować jako inteligentne naśladowanie ruchów i zachowań drugiej osoby. Inteligentne, czyli naturalne, bez małpowania. Tak naprawdę większość z nas już to ma i stosuje. Wiąże się to z empatią. Do osoby mówiącej cicho i powoli nie będziemy wykrzykiwać, chyba, że chcemy wywołać tym określoną reakcję.

Zdarzało się, że do świeżej osoby uważającej się za trenera nlp przyszedł dziennikarz i odkrył, że zawsze, kiedy zmieni pozycję siedzenia i ton głosu, jego rozmówca uczyni to samo. Później opisał go jako osobę posługującą się tanimi sztuczkami manipulacyjnymi, i miał rację.

Dlatego dopasania używajmy rozważnie i skupmy się nie na sztucznych technikach, ale przede wszystkim na naszym odbiorcy, partnerze, rozmówcy.

Dobrze działa także dopasowanie oddechu (oddychamy z tą samą częstotliwością co druga strona). Częściej się stosuje w przypadkach koleżeńskich czy też przyjacielskich, niż zawodowych. A jeszcze częściej pomiędzy osobami różnych płci…
Komentarz do wpisu: Bo do ludzi trzeba mieć podejście

Kiedyś napisałem krótki e-book na temat pewnych elementów komunikacji międzyludzkiej. Spotkałem się z bardzo ciepłym jego przyjęciem. Czytelnicy tego bloga znajdą go po kliknięciu tu na górze w moje nazwisko.

Pozdrawiam serdecznie,
Michał Toczyski

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).