Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

office | Przestrzeń dla biznesu

Nietypowa biżuteria artystyczna może nie tylko nadać charakteru stylizacji, ale również wyeksponować atuty twarzy. Jak dobrać kolczyki, by podkreślić zalety i jednocześnie zatuszować drobne mankamenty urody?

Dobrze dobrana nietypowa biżuteria może zdziałać cuda

Dopasowane do atutów urody kolczyki działają podobnie, jak idealnie dobrany makijaż. Jeśli tylko chcemy nasza twarz dzięki biżuteryjnym dodatkom może stać się smuklejsza, bardziej wyrazista lub wręcz przeciwnie – dziewczęco zaokrąglona. Jak dobrać biżuterię artystyczną do twarzy owalnej, a jak do kwadratowej o mocno zaznaczonej linii szczęki?

Biżuteria artystyczna dla twarzy trójkątnej

Panie o trójkątnej buzi zazwyczaj chcą nieco odwrócić uwagę od czoła, które wydaje się dosyć szerokie w zestawieniu z wąską brodą. Kolczyki ozdabiają twarz właśnie w tym miejscu, gdzie zwęża się linia trójkątnych rysów. Z tego względu warto wybierać duże, ozdobne kolczyki, które zrównoważą proporcje. Idealnie sprawdzą się znowu modne koła i bujne ozdoby w formie trapezu.

Przykład kolczyków dla pań o trójkątnej twarzy tutaj.

Biżuteria artystyczna dla twarzy okrągłej

Dziewczęce, okrągłe twarze wyglądają młodo i świeżo, jednak ich właścicielki czasem chcą sprawić, by wyglądały nieco bardziej charakternie. Jest na to rada. Wydłużyć kształt buzi pomogą długie kolczyki o cienkim pionowym kształcie. Dobrze sprawdzi się również podłużna, nietypowa biżuteria o bardziej kanciastej formie – na przykład wydłużonego trapezu.

Tutaj przykład gustownych kolczyków dla twarzy okrągłej.

Nietypowa biżuteria dla twarzy kwadratowej

U pań o kwadratowych rysach z mocno zaznaczonym czołem i linią żuchwy, najlepiej sprawdza się biżuteria artystyczna, która delikatnie zaokrągla buzię. Warto, aby takie osoby dobierały kolczyki o opływowym, okrągłym lub owalnym kształcie. Zwłaszcza jeśli ich twarz jest szczupła mogą sobie pozwolić na duże modne koła.

Przykład kolczyków dla twarzy kwadratowej tutaj.

Nietypowa biżuteria dla twarzy owalnej

Owalny kształt twarzy uchodzi za ideał, a właścicielki takiej buzi mogą sobie pozwolić na ozdobny w każdej formie. Okrągłe koła, kanciaste trapezy czy podłużne, zwisające łańcuszki – możliwości jest całe mnóstwo!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).