Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Sekrety Panowania Nad Czasem!

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Witaj, nazywam się Michał Toczyski. Ciekaw jestem, czy Ty też miałeś bądź miałaś takie momenty w Swoim życiu, podczas których mówiłeś lub mówiłaś: "na pewno się nie wyrobię!", "nie ma szans!", "brak mi czasu!", "zrobię to, jak dasz mi dodatkowy jeden dzień...". Szybkie tempo życia powoduje, że "brak czasu" stanowi idealne wytłumaczenie ludzkich niepowodzeń. Jak zatem obrócić tę sytuację o 180 stopni?

Popatrz dookoła. Czy ludzie nie wydają Ci się dziwni i niespójni? Kiedy się nudzą, pragną "zabić" czas. Póżniej skarżą się, że im go brakuje. A czy Ty traktujesz czas, jakby był Twoim sprzymierzeńcem? Zrozum go, nawiąż z nim współpracę. Polub go. Przecież to od Ciebie zależy, czy Twój czas stanie się Twoim najgorszym wrogiem, czy nieprzecenionym przyjacielem!

W klasycznych książkach i podręcznikach znajdziesz tysiące technik - „ważne i pilne”, „ABCDE – ustalanie priorytetów”, czy tworzenie skomplikowanych harmonogramów. Ja przekażę Ci coś nieco innego. Dlaczego?

Jeśli naprawdę pragniesz poznać tamte metody, to zakup kilka książek i przeczytaj garść artykułów w Internecie. Podaj mi chociaż jeden powód, bym miał podawać się za wielki autorytet, który pisze raport na podstawie powszechnie dostępnych źródeł...?

Po tradycyjnych szkoleniach z zarządzania czasem tylko kilka – kilkanaście procent uczestników stosuje poznane techniki w życiu. Tak, możemy od razu osądzać: „bo reszta jest leniwa! nie chce im się!”. Pewnie to prawda, tylko według mnie takie techniki mają ułatwiać życie – a nie utrudniać.

Jeśli ktoś idzie na łatwiznę i działa tak, jak wcześniej, to znaczy, że dane szkolenie go nie przekonało. Że poznane taktyki go nie zainspirowały i nie zainteresowały w takim stopniu, by z nich korzystać na codzień. Niniejszy krótki raport przekazuje pewne unikalne i skuteczne metody zarządzania, a może inaczej – panowania nad swoim czasem.

Gdy następnym razem ktoś zapyta się Ciebie, kiedy będziesz miał lub miała czas, odpowiedz, że nigdy, nie w tym życiu. "- Przecież to nienormalne!". Bo pytanie jest nie na temat. Czas płynie i nikt nie może go posiadać. Do Twoich zadań należy jedynie dysponowanie nim.

"- To kwestia terminologii i nie ma znaczenia". A jednak prawda wygląda nieco inaczej. Kiedy zdasz Sobie z tego sprawę, to zauważysz, że pełna odpowiedzialność za Twoje życie spoczywa na Tobie samym. Jeśli coś masz, posiadasz, ktoś może Ci to zabrać. Możesz to zgubić. Chwilę później możesz już tego nie mieć. Gdy dysponujesz czasem, to od Ciebie zależy, jak go zorganizujesz.

W tym raporcie poznasz między innymi kwestię związaną z subiektywnością czasu. Przy okazji pewnej prezentacji przeprowadzaliśmy ćwiczenie: każdy zamyka oczy i liczy od sześćdziesięciu do jednego w sekundowych odstępach. Później spoglądamy dookoła i widzimy, że dla całej reszty czas płynie inaczej niż nam.

Od czego to zależało? Od wprawy w liczeniu wstecz, od codziennego sposobu życia... i od czegoś jeszcze. Od poczucia czasu.

Jako ludzie inaczej postrzegamy każdą godzinę. Cóż z tego, że zegar złośliwie robi co chwilę „tyk”, „tyk”, „tyk”? Potęgą naszego umysłu potrafimy spowolnić czas. Pytasz się jak? Przejdź natychmiast do pierwszego rozdziału i spraw, by Twoje życie stało się jeszcze lepsze!

Portret użytkownika Gość

właśnie tak mam i jestem na etapie poszukiwania wskazówek, ciekawy artykuł, kilka cennych rad, polecam dla zainteresowanych tematem inny ciekawy wpis http://blogimpel.pl/zapanowac-pracy-domu/

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).