Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Zabezpieczenie pożyczki w zastaw

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak współczesny świat został tak wykreowany, że bez przyzwoitej gotówki nie da się żyć. Ponadto występuje przysłowiowy wyścig szczurów za sławą i bogactwem. Obserwujemy to w biznesie, polityce, sporcie i wielu innych dziedzinach życia. Co ciekawe, wszystko zaczyna się już na etapie szkoły i studiów, gdzie uczniowie ostro rywalizują o jak najwyższą średnią naukową, dająca stypendium, często zapominając o zasadach moralnych i pomocy słabszym kolegom.

Jeżeli więc światem rządzi pieniądz, to poniekąd rządzą nim też kredyty i niezliczone możliwości wśród bankowych pożyczek. Od wysokich kredytów  po tak zwane chwilówki. Modny staje się też zastaw rejestrowy. Najchętniej wykorzystywany jest w przypadku udzielania małego kredytu lub pożyczki. Podobnie jak w kredycie hipotecznym, obowiązuje zastaw, jednak w tym przypadku zastaw obejmuje poszczególne składniki majątku, takie jak na przykład samochód. Zresztą zastaw rejestrowy już  sam sobie może kojarzyć się z naszym środkiem transportu.

Wyjaśniając czym jest wspomniany wyżej zastaw, warto wyjaśnić czym jest wierzytelność. Jest to uprawnienie wierzyciela do tego, by mógł żądać od dłużnika spełnienia danego zobowiązania. W tym przypadku zobowiązaniem będzie oddanie samochodu osobowego. W momencie ustanowienia zastawu, wierzyciel ma prawo do tego, by w razie nie spłacenia pożyczki, mógł przejąć dobro materialne dłużnika. Ważne w ustawie jest to, że wierzyciel będzie miał prawo do określonej rzeczy, nie zależnie czyja własnością się stało, a także to, że będzie miał pierwszeństwo przed innymi wierzycielami.

Opisana wyżej forma zabezpieczenia kredytów i pożyczek staje się coraz bardziej popularna w dzisiejszych czasach.  Ludzie pożyczają pieniądze, będąc pewnymi, że je spłacą, a w ramach zastawu rejestrowego mogą otrzymać większą ilość gotówki, potrzebnej na przykład na remont mieszkania. Wierzyciele mają w takim przypadku komfort, ponieważ wiedzą, że odzyskają swoje pieniądze jak nie w gotówce to w zastawionym dobru materialnym.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).