Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Czy nauka języka angielskiego dla firm jest potrzebna?

office | Przestrzeń dla biznesu

Niektóre przedsiębiorstwa wymagają podczas rekrutacji znajomości języka obcego. W innych umiejętność taka traktowana była przez wiele lat fakultatywnie, co w późniejszym okresie, gdy firma dokonuje ekspansji na rynki zagraniczne, jest sporym problemem w kontaktach z partnerami innych państw. Rozwiązaniem proponowanym przez szkoły językowe jest skrojona na miarę przedsiębiorstwa nauka języka angielskiego dla firm.

Co może być przyczyną bariery językowej w kontaktach biznesowych?

W wielu przedsiębiorstwach język angielski stosowany jest okazjonalnie, przy spotkaniach z wybranymi klientami lub podczas pracy z dokumentacją. Zdarza się, że umiejętność posługiwania się określonym językiem obcym jest wymogiem kontraktowym dla określonej grupy osób. Pracownicy, którzy na co dzień nie mają potrzeby mówienia w języku angielskim, mogą mieć trudności w jasnym definiowaniu wypowiedzi, co w trakcie rozmów biznesowych stawia firmę na niekorzystnej pozycji podczas negocjacji i zawierania umów. Specjaliści, którzy mogliby w sposób przystępny wyjaśnić problem, ze względu na ograniczenia językowe milczą, lub potrzebują pomocy tłumacza, co wydłuża cenny czas, a w przypadku specjalistycznych zagadnień, czasem wręcz uniemożliwia komunikację. Wdrożona nauka języka angielskiego dla firm languagebusiness skutecznie likwiduje bariery komunikacyjne, zapewniając pracownikom możliwość bieżącego kontaktu z językiem obcym.

 

Jakie sposoby podwyższania kwalifikacji językowych może zaproponować pracodawca?

Pracodawca ma różne możliwości, by zachęcić pracownika do podwyższania kwalifikacji językowych. Może opłacać pracownikowi dodatkowe, indywidualne zajęcia w wybranym przez niego trybie nauki, może również zakupić program do samodzielnej edukacji. Niektórzy pracodawcy po prostu zachęcają swoich podwładnych do korzystania z darmowych aplikacji, dostępnych na telefon, mając złudną nadzieję, iż jest to wystarczające do osiągnięcia perfekcyjnej komunikacji w języku angielskim. Rozwiązania takie mogą być skuteczne, jednak często na przeszkodzie stoją:

 • brak skutecznej motywacji,
 • zakres nauki, nieprzystający do profilu firmy,
 • pracownicy nie mają czasu lub ochoty na naukę,
 • nie wszyscy pracownicy potrafią posługiwać się nowoczesnymi metodami zdobywania wiedzy,
 • poziom wiedzy pracowników jest bardzo różny,
 • pracodawca, opłacając kurs, nie ma wpływu ja jakość jego realizacji.

Inną metodą, na którą pracodawca ma realny wpływ, jest systemowa nauka języka angielskiego dla firm, dostosowana pod konkretną grupę docelową.

 

Co daje nauka języka angielskiego dla firm?

Prowadzona przez szkoły językowe nauka języka angielskiego dla firm jest dedykowana dla konkretnej grupy docelowej. Takie podejście powoduje, iż:

 • pracodawca może na bieżąco monitorować sposób prowadzenia zajęć oraz postępy uczestników,
 • uczestnicy sami mogą wskazywać tematy, które chcą poruszać w języku obcym,
 • poziom nauczania jest dostosowany do grupy,
 • lekcje mogą odbywać się na terenie firmy, oszczędzając pracownikom czas na dojazdy,
 • pracownicy motywują się wzajemnie i mają wspólny cel.

Nauka języka angielskiego dla firm to wydatek, który zwraca się w postaci realnego podwyższania kompetencji zawodowych pracowników. Inwestycja w pracownika zmotywuje go do lepszego wykonywania swoich obowiązków oraz zapewni długoletnią współpracę. Dobrze zorganizowana nauka języka angielskiego dla firm pozwala również przedsiębiorstwu na rozwój oraz prezentację wizerunku, jako nowoczesnego partnera rynkowego, który zatrudnia wykwalifikowanych, doświadczonych pracowników, bez problemu nawiązujących dobre relacje i współpracę z zagranicznym kontrahentem.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).