Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Czy warto inwestować w gotowe stanowiska zrobotyzowane?

office | Przestrzeń dla biznesu

Zdaniem przedsiębiorców z różnych branż produkcyjnych, automatyzacja oraz inwestycja w gotowe stanowiska zrobotyzowane stanowi klucz do utrzymania i poprawienia pozycji na rynku. Roboty przemysłowe coraz częściej pojawiają się w ofercie firm budujących urządzenia i linie produkcyjne, dlatego jest w czym wybierać. Przed wdrożeniem przez inwestora zautomatyzowanych metod produkcji, należy przede wszystkim przeprowadzić dokładną analizę pojedynczego procesu bądź całego cyklu produkcyjnego. Kluczowym elementem we wdrażaniu nowego stanowiska na czele z robotem przemysłowym, jest również wsparcie inwestora doświadczeniem, wiedzą oraz profesjonalnym podejściem do całego przedsięwzięcia.

Zrobotyzowane stanowisko spawalnicze

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, jednak jednym z najczęściej wybieranych, jest zrobotyzowane stanowisko spawalnicze. Takie rozwiązanie zwiększa wydajność produkcji o kilkadziesiąt procent, wcale nie dziwi więc fakt, iż coraz więcej firm decyduje się na zakup gotowego stanowiska zrobotyzowanego przeznaczonego właśnie do spawania. Dzieje się tak również przez to, że takie roboty spawalnicze minimalizują ilość zagrożeń, na które narażeni są pracownicy.

Innymi stanowiskami, które są równie często wybierane, z racji problemów z transportem i logistyką wewnętrzną, są gotowe stanowiska przeznaczone do paletyzacji, depaletyzacji oraz handlingu. Takie rozwiązania są niezwykle opłacalne, ale i bezpieczne, a w przypadku deficytu stanowisk do pakowania oraz ładowania, tym bardziej wydają się pomocnym rozwiązaniem.

Robot przynosi inwestorom sporo korzyści

Gotowe stanowiska zrobotyzowane pozwalają ograniczyć ilość ciężkiej i żmudnej pracy ręcznej. Daje to niezwykle wiele korzyści zarówno samym inwestorom, jak i pracownikom, którzy mogą być oddelegowani do innych stanowisk. Roboty przemysłowe minimalizują, czy też wykluczają bezpośredni kontakt rąk ludzkich z produktem tam, gdzie jest ryzyko uszkodzenia go, np. ze względu na jego kruchość – dobrym przykładem mogą być tutaj szyby oraz lustra. Dzięki stanowiskom zrobotyzowanym interakcja z trudnym produktem przebiega bezproblemowo. Ma on bowiem znacznie więcej dostępnych manipulantów oraz palców i chwytaków, w porównaniu z człowiekiem.

Automatyzacja procesów produkcyjnych zauważalna jest w wielu branżach, począwszy od branży motoryzacyjnej, a skończywszy na branży farmaceutycznej. Gotowe stanowiska zrobotyzowane pojawiają się również w takich miejscach, w których w ogóle byśmy się tego nie spodziewali. Decydując się na inwestycję w gotowe stanowiska na czele z robotem przemysłowym, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Fundamentalne znaczenie ma tutaj opracowanie koncepcji odnośnie do optymalizacji procesów produkcyjnych, podniesienia wydajności i jakości oraz bezpieczeństwa.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Roboty i automatyzacja produkcji podnosi również konkurencyjność firmy na rynku. Decydując się na zakup stanowiska zrobotyzowanego, warto wnikliwie przeanalizować proces produkcyjny w firmie celem dobrania odpowiednich komponentów pod wymagania przedsiębiorcy. Każdy bowiem proces, może wyglądać inaczej. Niemniej jednak wszystkie wymagają powtarzalności i jakości. Automatyzacja produkcji jest zatem bardzo dobrym rozwiązaniem, które przynosi inwestorom wiele korzyści, w tym podnosi jakość oraz pozwala na wdrożenie płynności produkcji. To również niezwykle istotny element oszczędności, z racji tego, że nie trzeba inwestować w pracowników fizycznych, ich płacę, ubezpieczenia i inne – mniej lub bardziej – istotne elementy.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).