Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jak maskować linki partnerskie?

office | Przestrzeń dla biznesu

Maskowanie adresu internetowego przydaje się podczas zarabiania w programach partnerskich. Dzięki temu możemy ukryć główny nasz link partnerski w ten sposób, by internauta nie mógł go usunąć. Wtedy pozbawiłby nas prowizji, a nie o to nam przecież chodzi. Pokazuję na przykładzie programu partnerskiego Sukces PRO, jak stworzyć program przekierowujący użytkownika na odpowiedni adres. Po drobnych modyfikacjach możemy dostosować skrypt do innych celów. Pełny skrypt wraz z dokładnymi instrukacjami dostępny jest poniżej dla zalogowanych Platynowych Partnerów.

Tworzysz plik, załóżmy link.php. Czyli otwierasz program MS Notatnik i wklejasz do niego powyższy kod. Zapisujesz jako link.php, zaznaczając pole: "wszystkie pliki". Pierwszy adres URL http://www.sukcespro.pl/p-NID-$kampania/$zapytanie składa się z:

  1. NID - Twojego NIDu, czyli identyfikatora partnerskiego. w moim wypadku jest to 1.
  2. $kampania - zmiennej określającej kampanię.
  3. $zapytanie - dalszej części adresu, np. szkolenia/zapanuj-nad-swoim-czasem.html.

Analogicznie tworzymy adres dla serwisu PlatinumStore.pl: http://www.platinumstore.pl/p-NID-$kampania/$zapytanie Jak korzystamy z tego skryptu? Załóżmy, że teraz produkt.php wrzucasz na serwer. Przekierowanie wywołujesz za pomocą adresu: http://Twoja-strona.pl/Twój-Katalog/produkt.php?q=kamp3,szkolenia/zapanuj-nad-czasem.html Skrypt automatycznie przekierowuje Cię na stronę: (i doda informację o kampanii i Twoim identyfikatorze partnera!) http://www.sukcespro.pl/szkolenia/zapanuj-nad-czasem.html Osobiście korzystam z nieco bardziej rozbudowanej wersji skryptu. Za pomocą formularza podobnego do http://skocz.pl dodaję adres URL strony do przekierowania i nazwę katalogu. Jako załącznik przygotowałem gotowy skrypt. Wystarczy zmienić jego nazwę z link.php_.txt na link.php i zapisać go na swoim serwerze. Otwórzcie jeszcze ten plik, bo należy ustawić własny numer partnera. Jest tam instrukcja, w jaki sposób programu używać.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).