Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Kredyt na własny biznes dostępny tylko w dwóch bankach

Łukasz Kacprowicz | Młoda Krew Biznesu

Osoba otwierająca swoją działalność gospodarczą nie może liczyć na jakąkolwiek pożyczkę ze strony większości banków. Kredyt jedynie od pierwszego dnia można dostać tylko w dwóch bankach które posiadają ofertę dla przedsiębiorców otwierających własną działalność jest to między innymi Bank BPH i mBank.

Gdy zapytamy większość instytucji finansowych o to, na jakich warunkach udzielane są kredyty dla firm, usłyszymy wtedy, że warunki są negocjowane indywidualnie. W rzeczywistości przedsiębiorca rozpoczynający działalność gospodarczą, którego firma nie posiada żadnej historii, niestety ale nie może liczyć na żadną pożyczkę.

Wyjątkiem są Bank BPH i mBank, gdzie wysokość kredytu może sięgać w przedziale 10-30 tys. zł. Oba banki udzielają limit debetowy w pierwszy dzień działalności za okazaniem pierwszej faktury sprzedaży dóbr lub usług. Również jako forma zabezpieczenia dla Banku wymagane jest zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości.

Za to w mBanku wymagań jest dużo mniej ale wiąże się to z niższą sumą udzielonej pożyczki – mBank zawsze był po stronie przedsiębiorców i udzielał kredytów na rozpoczęcie działalności i nawet w czasie kryzysu nic się w polityce banku nie zmieniło. Gdy przedsiębiorca zakłada rachunek na działalność gospodarczą, bank oferuje mu 10 tys. zł debetu.

W ostatnim czasie w podobnym przypadku jak przy kredytach hipotecznych, nastąpiło rozluźnienie rynku kredytowego banków w zamierzeniu do przedsiębiorstw. Właściciele małych i średnich firm mają łatwiej o uzyskanie pożyczki ale muszą okazać swoją gwarancje spłaty pożyczki. Firmy których wniosek został zaakceptowany musiały okazać swoją dobrą historię kredytową, rentowność i znakomite zabezpieczenie kredytu. Wielu przedsiębiorców tej poprawy w kontaktach z bankami nie dostrzega.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).