Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Programy dla firm – rodzaje, przeznaczenie, sposób dostępu

office | Przestrzeń dla biznesu

Wybór oprogramowania firmowego jest bardzo ważny, dlatego przed zdecydowaniem się na jego zakup warto poznać bliżej dostępne propozycje.

Współczesne programy dla firm znacznie ułatwiają prowadzenie wielu czynności biznesowych. Za ich pomocą można między innymi łatwiej fakturować, prowadzić księgowość, obsługiwać klientów, magazynować, zarządzać transportem, a nawet wszystkimi działami firmy jednocześnie.

Początkujący przedsiębiorca, który dopiero chce zdecydować się na oprogramowanie dla firm, powinien zatem wiedzieć, jakie warianty oprogramowania są obecnie sprzedawane i jak można uzyskać do nich dostęp. Oto najważniejsze informacje dotyczące programów dla firm!

Rodzaje programów dla firm – uniwersalne, dedykowane i na zamówienie

Przeznaczone dla firm oprogramowanie można podzielić na różne kategorie. Ogólny podział dotyczy tego, jakie przeznaczenie ma oprogramowanie i w jaki sposób wpisuje się ono w potrzeby firmy.

Wydziela się zatem trzy główne rodzaje oprogramowania dla firm:

 • Oprogramowanie uniwersalne – jest ono przeznaczone do używania dla każdego przedsiębiorstwa, ponieważ oferuje funkcje, które mogą przydać się we wszystkich branżach, na przykład są to programy fakturujące czy też systemy ERP.
 • Oprogramowanie dedykowane – tego typu programy są skierowane do konkretnej branży, ponieważ zawierają one funkcje, które są w niej najbardziej potrzebne.
 • Oprogramowanie na zamówienie – jest to rodzaj programów przygotowywanych specjalnie dla konkretnej firmy, które uwzględnia jej wymogi. To najdroższa z powyższych opcji.

Programy dla firm – jakie mają zastosowanie?

Za pomocą oprogramowania przedsiębiorcy mogą prowadzić szereg czynności w zależności od tego, jakie ma ono funkcje.

W biznesie najczęściej stosowane są programy dla firm o poniższym przeznaczeniu:

 • Programy do fakturowania – za ich pomocą można przygotować faktury i inne dokumentu.
 • Programy księgowe – przeznaczone go prowadzenia księgowości.
 • Systemy informatyczne ERP – modułowe systemy do zarządzania wszystkim zasobami firmy, mają najszersze zastosowanie.
 • Systemy magazynowe WMS – oprogramowanie dla firm magazynowych, centrów logistycznych, również firm posiadających własne magazyny.
 • Systemy transportowe TMS – przeznaczone dla firm transportowych, a także posiadających własny tabor.
 • Systemy e-commerce – systemy dedykowane do zarządzania sklepami internetowymi.
 • Programy CMS – przeznaczone do zarządzania treścią na stronach internetowych.
 • Programy CRM – dedykowane do zarządzania relacjami z klientami.

Oczywiście, to jedynie wybrane programy dla firm, ponieważ dostępna jest również gama innego rodzaju oprogramowania, które ma również swoje szczególne przeznaczenie.

Więcej informacji dotyczących oprogramowania dedykowanego dla różnych firm można uzyskać na stronie: https://itcenter.pl/oferta/oprogramowanie-dedykowane/.

Dostęp do programów dla firm – jak można go uzyskać?

Pod kątem dostępu nowoczesne oprogramowanie dla firm, w tym także oprogramowanie dedykowane może być użytkowane na różne sposoby.

Dzisiaj dostęp do oprogramowania informatycznego dla firm jest możliwy nie tylko na komputerach stacjonarnych czy laptopach po jego zainstalowaniu. Coraz więcej programów działa w chmurze oraz ma własne wersje mobilne, co znacznie ułatwia jego użytkowanie.

Oprogramowanie w chmurze oznacza, że jest ono dostępne na zewnętrznym serwerze przez internet. Aby z niego korzystać, można zalogować się na własne konto dostępu na dowolnym sprzęcie, także w dowolnym miejscu. To zatem świetny wybór dla wielu firm, dla których ważna jest elastyczność.

Na uwagę zasługują też programy dla firm, które mają wersje mobilne. Wtedy można używać ich na smartfonach, tabletach, kolektorach danych, na przykład podczas pracy w terenie, w magazynie.

Gdzie można zakupić program dla firmy?

Obecnie dostawa oprogramowania dla firm jest prowadzona przez wiele firm, dlatego warto sprawdzić ich prepozycje bliżej przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę.

Bardzo pomocne w wyborze właściwych programów mogą być również dostępne w internecie wersje demo. Można też uzyskać wsparcie specjalistów w dziedzinie IT, którzy zajmują się wdrożeniami.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).