Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Podejście wygrany-wygrany w budowaniu relacji

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Nie wiem, czy już zauważyłeś trzecie wyjście. Wyjście wygrany-wygrany. To coś absolutnie innego jak kompromis, który polega na tym, że ani jedna, ani druga strona nie osiąga tego, na czym jej zależy. Przykładowo… Ty chcesz oglądać jeden program w telewizji, partner niezwykle pragnie przykleić wzrok do innego kanału… więc co 3 minuty Sobie przełączacie?

W sposobie win-win chodzi o coś całkowicie innego. W powyższym przykładzie… np. jedna osoba może obejrzeć serial w Internecie, o ile istnieje taka możliwość. Abstrahując od takich pomysłów, jak kupienie drugiego telewizora… Możesz Sobie poczytać ciekawą książkę, a później zobaczyć powtórkę.

Grunt w tym, by szukać rozwiązań, które ZADOWOLĄ obie strony.

Co ciekawe, to się przydaje w każdej sferze naszego życia. Biznesowej, rodzinnej, wśród znajomych etc. Od Ciebie zależy, czy zaczniesz i będziesz stosować metodę wygrany-wygrany, czy nie. I od Ciebie zależy, jakie otrzymasz wyniki.

Wedle tej zasady masz zaspokoić potrzeby drugiej osoby. Chodzi o potrzeby rozwiązania problemu. Dzięki temu Ty też wygrasz, bo Ci na tym zależy.

Jak już zauważyłeś, to prosty i niezwykle skuteczny sposób na przeciwdziałanie konfliktom. To po prostu działa. Używaj go, kiedy będzie potrzebny i sprawdzaj, jak wielkie korzyści Ci on przyniesie. A teraz skocz do następnego rozdziału!

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).