Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Pomysły to nie wszystko...

Michał Toczyski | Wiedza dla Sukcesu

Zebrałem kilkanaście teczek i zeszytów wypełnionych po brzegi pomysłami na biznes i ich rozwój. Jadnak czy to wystarczy, by zbudować opłacalny biznes? Czego brakuje autorom start-upów, że tak wiele przedsięwzięć po krótkim czasie upada?

Doba ma 24 godziny i koniec. Nie zrealizujemy wszystkich naszych zachcianek i nie wprowadzimy w życie wszelkich idei. Po prostu ustalamy priorytety.

Możesz zacząć zlecać innym zadania, na które Tobie już brakuje czasu. Pamiętaj tylko, że tych ludzi także trzeba pilnować.

Kiedyś czytałem na blogu Wandy Loskot odpowiedź pracownika Google na jej pytanie, jak motywuje pracowników. Powiedział jej, że tego nie robi. Po prostu, zatrudnia już zmotywowanych!

Czasami okazuje się, że jakiś projekt idzie na dno tylko dlatego, że Tobie bardzo na nim zależało. Ale tylko Tobie.

W biznesie najważniejsi są ludzie, którzy go tworzą. To oni decydują o sukcesie bądź porażce. Jeśli ktoś się obija, komuś z zespołu nie zależy, to lepiej od razu się z taką osobą rozstać. Brnięcie dalej tylko pogrąży biznes, nerwy i zdemotywuje pozostałych współpracowników.

Podsumowanie: Pomysły są ważne. Jednak o sukcesie decydują osoby, które tworzą zespół.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).