Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Dusza i ciało w oczekiwaniu na dziecko

office | Przestrzeń dla biznesu

Okres ciąży jest czasem wielkich zmian dla całej rodziny, jednak przede wszystkim odczuwa je przyszła mama. Jej ciało zmienia się z tygodnia na tydzień, a hormony sprawiają, że kobieta zaczyna myśleć i czuć nieco inaczej niż zazwyczaj. Niestety wiele przyszłych mam dalekich jest o tryskania energią i entuzjazmem, jak to zwykle pokazują na filmach. Dbanie o swoje ciało okazuje się więc bardzo istotne nie tylko w kontekście potrzebnej w tym czasie pielęgnacji, ale również psychiki kobiety.

Hormonalna burza przyszłej mamy

Większość przyszłych mam doświadcza w ciąży diametralnie skrajnych emocji – od euforii i radości, po strach i przygnębienie. Nastroje kobiety w ciąży mogą zmieniać się dynamicznie niczym w kalejdoskopie – w ciągu jednej godziny może ona czuć zarówno ekscytację, jak i zrezygnowanie. Za takie huśtawki w dużej mierze odpowiadają hormony. W trakcie ciąży ich większe stężenie w organizmie przekładna się na istną burzę w umyśle przyszłej mamy.

Strach przed nieznanym

Zwłaszcza podczas pierwszej ciąży przyszła mama odczuwa duży niepokój. Związany jest on nie tylko z obawami o maleństwo, ale również z tym, co dzieje się z jej ciałem. Każda kobieta zdaje sobie ponadto sprawę, że po narodzinach dziecka wiele zmieni się w jej życiu. A niezależnie od tego ile podręczników dla rodziców zdąży przeczytać, to co ją dokładnie czeka, w trakcie ciąży wciąż pozostaje wielką zagadką.

Zabiegi, zakupy, kosmetyki naturalne dla przyszłych mam

W obliczu wewnętrznego niepokoju i huśtawki nastrojów, warto uciec się do sprawdzonych sposobów, które pomagają ukoić zszargane nerwy. Na większość kobiet doskonale działają na przykład zakupy. Nowa sukienka i torebka potrafią poprawić humor i odwrócić uwagę od codziennych rozterek.

Innym sposobem są zabiegi relaksujące, takie jak na przykład masaże, które są wręcz wskazane dla kobiet w ciąży (oczywiście w sytuacji kiedy nie ma żadnych przeciwwskazań i gdy są odpowiednio wykonywane). Dobroczynnie na psychikę kobiety w ciąży działają również zabiegi pielęgnacyjne w domowym zaciszu. Dla pań w błogosławionym stanie zaleca się stosowanie kosmetyków naturalnych dla przyszłych mam, np. w postaci olejków naturalnych do twarzy i ciała. Takie preparaty można znaleźć m. in. w sklepie z kosmetykami organicznymi Naturealne.pl.

Ciąża to czas huśtawki nastrojów, jednak w przyszłości dla mamy będzie wiązać się z nim wiele miłych wspomnień. Dbanie w tym okresie o duszę i kobiece ciało pozwoli chociaż trochę złagodzić burzę emocji, a tym samym więcej cieszyć się tym, że już niebawem maleństwo przywita świat.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).