Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Pozytywny wpływ aktywnych ferii zimowych na organizm, umysł i osobowość dziecka

office | Przestrzeń dla biznesu

Szkoła okazuje się dla dzieci tak samo obciążająca, jak dla nas – dorosłych codzienna praca. Niestety wiele dzieci ma swój prawdziwy „urlop” jedynie raz w roku – podczas wakacji z rodzicami. Gros uczniów zimowe ferie spędza w domu przed telewizorem. Przyczyn, z powodu których podczas przerwy zimowej dzieci nigdzie nie wyjeżdżają jest kilka. Najczęstszą z nich jest niestety brak funduszy…

Podróże kształcą i dają piękne wspomnienia

Zamknij oczy i postaraj się przypomnieć sobie różne wspomnienia z dzieciństwa. Ile z nich wiąże się z wyjazdami z rodzicami, bądź rówieśnikami? Zapewne takich migawek z ferii czy wakacji masz w swojej pamięci mnóstwo. Co więcej, każda podróż daje możliwość zdobywania nowych doświadczeń, a dla młodego i chłonnego umysłu obcowanie w nowym otoczeniu niemal zawsze jest bardzo stymulujące. To właśnie dlatego powiedzenie „podróże kształcą” okazuje się szczególnie prawdziwe w odniesieniu do dzieci i młodzieży.

Nauka samodzielności

Zwłaszcza dla tych młodszych dzieci, wyjazdy na zimowe ferie są doskonałą okazją do nauki samodzielności, która z pewnością bardzo przyda im się w przyszłości. Ponadto warto podkreślić, że dzieci, które przebywają więcej czasu z rówieśnikami stają się śmielsze i częściej ćwiczą swoje zdolności interpersonalne. Z kolei te umiejętności w życiu dorosłym przyczyniają się do ich zawodowego sukcesu.

Obcowanie przez kilka dni z innymi dziećmi stawia pociechę w zupełnie nowej sytuacji niż domowe zacisze u boku mamy i taty. Paradoksalnie takie wyjazdy okazują się bardzo stymulujące dla tych dzieci, które na co dzień bywają niepewne siebie i nieśmiałe. Podczas wyjazdu pociechy na własnej skórze przekonują się, że doskonale potrafią sobie poradzić z dala od opieki rodziców. Co więcej, uczą się, że wyjazdy i zmiany otoczenia są nieodzownym elementem ich życia.

Odpoczynek

Tak samo jak osoby dorosłe, tak i dzieci potrzebują odpoczynku od szkoły i innych codziennych zajęć, które nierzadko są dla nich bardzo obciążające. I nie chodzi tu tylko o odpowiednią ilość snu i odpoczynek fizyczny. Jeszcze istotniejsze okazuje się odprężenie na poziomie mentalnym i psychicznym. Stresujące sytuacje w szkole powodują, że pociechy stają się poddenerwowane i przemęczone. Co więcej, wiele z nich na co dzień nie ma czasu na aktywność fizyczną, a to właśnie ruch pozwala wyładować nadmiar emocji, podnieść poziom energii i poprawić ogólny nastrój. Niestety ferie spędzone w domu przed telewizorem powodują jedynie, że dzieci jeszcze bardziej stają się ospałe i już po kliku dniach lub tygodniach po powrocie do szkoły, znowu czują się zmęczone.

Oszczędności na wyjazd lub wiarygodna pożyczka pieniędzy

Wyjazd na ferie to nie tylko dobra zabawa, ale również stymulacja do rozwoju i możliwość odpoczynku na każdej płaszczyźnie. Dlatego pieniądze przeznaczone na ferie pociechy są dobrą inwestycją dla każdego rodzica. Warto odkładać mniejsze sumy przez cały rok, tak by móc zagwarantować latorośli takie ferie, na jakie zasługuje. Innym sposobem na sfinansowanie wyjazdu są wiarygodne pożyczki pieniędzy, np. w Miloan, gdzie całkowicie drogą online możesz uzyskać nawet 1500 zł. Jeśli korzystasz z oferty Miloan kolejny raz, maksymalna kwota wiarygodnej pożyczki będzie wyższa.

Nawet jeśli Twoja pociecha jest nie do końca przekonana do wyjazdu na ferie, postaraj się ją zachęcić do aktywnego wypoczynku. Przypomnij sobie swoje dzieciństwo i własne wyjazdy z rówieśnikami – zapewne niejednokrotnie wracałaś/-eś do domu z uśmiechem na twarzy, a nowe relacje nawiązane na wyjeździe zaowocowały znajomościami na dłuższy czas. Twoje dziecko ma szanse zdobywać podobne doświadczenia.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).