Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Jeden z najskuteczniejszych komunikatów, które wyrażają Twoje potrzeby

Michał Toczyski | Przestrzeń dla biznesu

Czytałeś już trochę o rozpoznaniu problemu. Jednak nie zawsze wydaje się to takie proste. Zdarza się, że nie okazujesz czegoś bardzo ważnego, bez czego wszystko schodzi na psy. Tak, racja. Chodzi o ZAUFANIE.

Kiedy obie strony ufają sobie, wtedy mogą wyrazić jasno swoje potrzeby bez obawy, że ktoś to wykorzysta. Oczywiście, zależy to od konkretnego człowieka.

Najważniejszy komunikat

Komunikat JA. „Potrzebuję/Oczekuję/Liczę na/Czuję/Myślę, że/Według mnie...”. Kiedy się otworzysz i nakłonisz do tego samego drugą osobę, łatwo znajdziecie płaszczyznę porozumienia. Proponujesz wtedy rozwiązanie, które spełnia Wasze wspólne oczekiwania.

Kiedy dokonacie wyboru, co zrobicie z problemem, akceptujecie to. Piękne jest to, że zarówno Ty, jak i Twój rozmówca myślicie o potrzebach Was obu.

UWAGA! Zdarzają się ludzie polarni, czyli nastawieni na „nie”. Wtedy możesz zastosować taką sztuczkę: „Pewnie nie chcesz [...]?”, czyli „Pewnie nie chcesz ze mną iść do kina?”. Czasami to działa, zależy od całego kontekstu sytuacji. Sprawdzaj, jak Tobie to wychodzi i kiedy najlepiej z tego skorzystać.

Często okazuje się, że drugi człowiek wcale nie pragnie tego, co myślisz. A najłatwiejszy sposób, to najzwyczajniej spytać. To metoda lubiana przez wielu psychologów czy pedagogów. Zobacz, jak to działa w praktyce i poczuj się jak nigdy dotąd naprawiając te relacje, które wydawało Ci się, że dawno przepadły!

A teraz przejdź do następnego, ostatniego rozdziału. Dowiesz się, jak czuć się dobrze w prawie każdej sytuacji.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).